I wirtualny turniej szachowy

16.06.2020 roku na platformie szachowej Chess.Com odbył się po raz pierwszy w historii szkoły  turniej szachowy nazwany Wirtualnym Pucharem SP 46.
Organizatorem i pomysłodawcą zawodów był nauczyciel szachów Mariusz STOPPEL z MDK nr 1 w Bydgoszczy. Zawodnicy grali 5 partii, a na każdą grę mieli po 10 minut.

Startowało 12. uczniów z klas od I-VIII. Pierwsze dwa miejsca miejsce zajęli uczniowie klasy VIII - Kacper GRZECHOWIAK (5/5 pkt) i Szymon  HOŁYŃSKI (4/5 pkt). Trzeci był Oskar KUFEL z klasy VI (3/5 pkt).
Najlepsza wśród dziewcząt była Anna DERECH z klasy II (2,5/5 pkt), a druga Patrycja BYSZEWSKA (1/5 pkt) z klasy VIII. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Mateusz KOWALSKI (3/5 pkt) z I klasy, który zajął w ogólnej klasyfikacji wysokie V miejsce".

Film z zawodów

Galeria matów i wyniki