Kręć kilimetry dla Bydgoszczy!

30 dni rywalizacji, 44 miasta, ponad 10 tys. uczestników – właśnie rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni rowerową stolicę naszego kraju. Bydgoszczanie kręcą kilometry razem z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz. Dla najaktywniejszych nagrody!

Aby dołączyć do zabawy wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski (szczegóły TUTAJ). Kolejnym krokiem jest wybranie miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry. Bydgoszcz walczy o Puchar wspólnie z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.

Rowerowa Stolica Polski to przede wszystkim dobra zabawa, ale nie zabraknie nagród. Trzy najlepsze miasta otrzymają stację naprawczą. Dodatkowo miasta zapewniają nagrody dla najlepszych rowerzystów lokalnych. W Metropolii Bydgoszcz będą to gadżety dla każdego kto przejedzie 300, 500 i 1000 km. Dla pierwszej trójki zarówno mężczyzn, jak i kobiet czekają vouchery do sklepu Olimpia o wartości: 700, 500 i 300 zł oraz gadżety Aktywnej Bydgoszczy. Na profilach społecznościowych Rowerowej Stolic Polski organizowane są ciekawe konkursy (Facebook, Instagram).

Akcja trwa do końca września, zatem zachęcamy Naszych uczniów i ich rodziny do rowerowej aktywności!

Obrazy: rower.png