Zabawa w teatr

Uczniowie klasy 2a przygotowali przedstawienia kukiełkowe w ramach cyklu zajęć o teatrze. Był to duży projekt, podczas którego dzieci dowiedziały się co to jest teatr, jakie są rodzaje teatru, kto, oprócz aktorów pracuje w teatrze i jak wiele pracy wymaga przygotowanie sztuki teatralnej. Ponadto uczniowie zrozumieli, że gra aktorska wiąże się z wieloma emocjami – tymi, nad którymi aktor musi zapanować i tymi, które aktor musi wyrazić swoją grą. Uczniowie pracowali w grupach i od podstaw przygotowywali krótkie teatrzyki kukiełkowe. Pisali scenariusze, wykonywali swoje lalki z drewnianej łyżki i skrawków materiału, przygotowali też scenografię, a następnie odgrywali swoje role poruszając lalkami i wcielając się w swoich bohaterów. Było to dla nich ogromnie fascynujące przeżycie.