European Language Day!

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W naszej szkole też go świętowaliśmy.

W tym roku dzień ten przypadł na niedzielę, więc nasze szkolne obchody rozpoczęliśmy w poniedziałek – 27 września.

Każda klasa miała do wykonania trzy zadania.

Pierwsze, dotyczyło wylosowanego przez przewodniczących z klas 4-8 państwa europejskiego. Na konturze tego państwa klasa miała umieści flagę, stolicę oraz zwroty w języku polskim i w języku wylosowanego kraju. Wśród nich były słowa: cześć, dzień dobry, jak się masz?; dobranoc, do widzenia, dziękuję, proszę.

Kolejne zdaniem klas było rozwiązanie quizu dotyczącego państw europejskich. Pytania wcale nie należały do najprostszych ;)

Ostatnim zadaniem było wybranie trzech challenges ze specjalnego „PODRĘCZNIKA ZADAŃ JĘZYKOWYCH TAJNEGO AGENTA”, które zostały wywieszone na holu.

Uczniowie musieli wykazać się przede wszystkim sprawnym używaniem języka angielskiego.

Obrazy: ed.png