Zasady przyjęć do klasy VII dwujęzycznej w szkole

Zasady przyjęć do oddziału dwujęzycznego w szkołach podstawowych

prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz w roku szkolnym 2018/2019

Zasady przyjęć do klasy VII dwujęzycznej w szkole podstawowej powadzonej przez Miasto Bydgoszcz w roku szkolnym 2018/2019 zostały przygotowane w oparciu o zapisy:

- ustawy z dnia 14 grudnia 2016. Prawo oświatowe(Dz. U. z 2017r.,poz.59 ze zm.);

- rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017r. w sprawie                     przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek

1. Do oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności ucznia tej szkoły, który:

1. otrzymał promocję do klasy VII:

2. uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzonego na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną.

1. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1. wynik sprawdzianu predyspozycji językowych,

2. wymienione na świadectwie promocyjnym do klasy VII szkoły podstawowej oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego;

3. świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem.

1. przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu oddział W, o którym mowa w ust.1, nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie kryteria:

1. wielodzietność rodziny kandydata;

2. niepełnosprawność kandydata;

3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Kryteria, o których mowa powyżej mają jednakową wartość.

4. W przypadku wolnych miejsc do oddziałów dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych na trzecim etapie postępowania rekrutacyjnego, mogą być przyjęci kandydaci niebędący uczniami tej szkoły, którzy przystąpili do tego postępowania.

Na rok szkolny 2018/2019 określa się terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziału dwujęzycznego w szkole   podstawowej:

l.p

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

1

Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego kl. VII szkoły podstawowej , wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

23.04.2018r – 17.05.2018r.

2

Przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych, o której mowa w art.139 ust. pkt2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. - Prawo Oświatowe

24.05.2018r.

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wynik prób sprawności fizycznej.

28.05.2018r

4

Uzupełnienie wniosku o  świadectwo promocji do klasy VII

26.06.2018r.

5

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

27.06.2018r.

6

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

27.06 -29.06.2018

7

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

2.07.2018

Rekrutacja uzupełniająca odbywa się w terminie od 02.07.2018r. Do 31.08.2018r.