Mistrzowie angielskiego

W Światowy Dzień Książki, nasza szkoła zorganizowała finał konkursu READING BUILDS KNOWLEDGE. Konkurs przygotowali nauczyciele z SP 46 oraz SP im. Marii Konopnickiej z Nowej Wsi Wielkiej.

Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, a patronatem objął go Kurator Oświaty w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

W pierwszym etapie szkoły wyłoniły kandydatów/drużyny. Kolejny - drugim etapem, był finał, gdzie drużyny rozwiązywały quiz wiedzy na temat treści przeczytanych książek oraz ich autorów.

Dodatkowymi zadaniami dla każdej zgłoszonej drużyny było:- stworzenie krótkiej formy literackiej z wykorzystaniem aplikacji Book Creator na podany temat,- nagranie krótkiej scenki teatralnej opartej na wybranym fragmencie tekstu, -zorganizowanie w swojej szkole wystawy książek w języku angielskim, której celem było propagowanie czytelnictwa w języku angielskim wśród uczniów i przesłanie relacji z tego wydarzenia.
Jury zadecydowało, że na podium znalazły się następujące drużyny.

POZIOM KLAS 5-6:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach

POZIOM KLAS 7-8:

I miejsce ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 46 im. Unii Europejskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach

Książeczki wykonane w aplikacji Book Creator, scenki oraz zdjęcia z dnia bibliotecznego można obejrzeć na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy, https://pbw.bydgoszcz.pl/podsumowanie-konkursu-reading-builds-knowledge/

Gratulujemy!

Obrazy: psz1.png