Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Euroweek

Klasa 6a i 7a spędziły kilka dni na warsztatach językowych w ramach programu Euroweek. Zajęcia trwały od 19 do 23 marca w Długopolu Zdrój. 

Uczniowie mieli okazję przećwiczyć umiejętności językowe, przełamywać bariery i tworzyć wiele ciekawych projektów. Wolontariusze m.in. z Turcji, Meksyku czy Afryki byli niezwykle otwarci i świetnie współpracowali. Pomagamy!

W dniach 17-18 marca uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności - Tak pomagam. Akcja odbyła się w sklepie Biedronka przy ul Kąkolowej. Zebrano 198 kg żywności.

Składamy podziękowania dla wszystkich wolontariuszy oraz darczyńców. 

Obrazy: wl1.png

Obrazy: wl2.png


Wycieczka do Sienna

Pierwszoklasiści w trakcie wizyty w Centrum Edukacji Przyrodniczej "Park Sienno" poznawali tajemnice budzącej się przyrody do życia, wypatrując małych mieszkańców Zagrody. Szczególny zachwyt wzbudziła pierwsza tej wiosny żabka, która przywitała się z nami zaraz po przebudzeniu z zimowego snu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali ozdoby na nadchodzące święta i poznawali wielkanocne zwyczaje. 

 

Obrazy: si1.png

Obrazy: si2.png


Bogowie olimpijscy - projekt

Uczniowie klasy 5c na lekcji języka polskiego tworzyli herby i tarcze bogów z mitologii greckiej. W ten sposób utrwalali wiedzę o bogach. Wykazali się kreatywnością i kolejny raz świetnie współpracowali.

 

Obrazy: bo1.jpg


Drzwi otwarte
Kartonowe miasto klasy 2a

Aby poćwiczyć język angielski klasa 2a zbudowała miasto, które zostało nazwane: "The Cat City". Społeczność szkolna może zobaczyć te wspaniałe budowle na parterze. 

 

Obrazy: km.jpg


4a w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej

Klasa 4a spotkała się w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej  z uczniami z International School of Bydgoszcz. Celem spotkania była integracja z osobami anglojęzycznymi, ćwiczenie języka angielskiego oraz rozmowa o legendach i bajkach. 

Uczniowie z klasy 4a zaprezentowali legendę o Smoku Wawelskim w formie teatru Kamishibai. Natomiast uczniowie z International School of Bydgoszcz pokazali nam krótką inscenizację bajki o Trzech Świnkach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję pracować w grupachz uczniami z Francji, Indii, Rumunii oraz Bułgarii. Już czekamy na kolejne spotkanie. 

Klasy 1-3 z naszej szkoły również mogły posłuchać Legendy o Smoku Wawelskim w dwóch wersjach językowych: angielskim oraz polskim. 

 

Obrazy: kpk.jpg

Obrazy: pkp.jpg


Dzień Świętego Patryka

17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie ubierali się na zielono, niektórzy mieli irlandzkie kapelusze, przypinki koniczynek. Odbyły się różne konkurencje, między innymi na korytarzach były porozwieszane hasła i pytania do krzyżówki anglojęzycznej. Była również wystawa pokolorowanych przez uczniów kolorowanek. Dzień gier

W naszej szkole, w czwartek - 16 marca, obchodziliśmy dzień mózgu. Z tej okazji do szkoły przynosiliśmy gry logiczne, gry planszowe oraz kostki Rubika. Jedną z atrakcji tego dna było to, że kto chciał mógł spróbować ułożyć kostkę Rubika na czas. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.Wiedzą jak zdrowo jeść

Uczniowie klasy 3a mieli kolejne spotkanie z dietetykiem. W czasie zajęć dowiedzieli się, co powinno znależć się na talerzu dziesięciolatka oraz dlaczego nie należy spożywać "energetyków". Była to bardzo pouczająca lekcja.

 

Obrazy: zo.jpg


Oferty dla ósmoklasistów

Szkolni doradcy zawodowi przygotowali padlet z informacjami o drzwiach otwartych w bydgoskich szkołach ponadpodstawowych. 

Wiadomości będą aktualizowane, dlatego zachęcamy do śledzenia strony.