7a na spotkaniu z kulturą afrykańską

8 lutego  klasa 7a  uczestniczyła w niezwykle ciekawym wydarzeniu w  Szkole Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy.  Było to trzecie  "Spotkanie z kulturą".  Uczniowie mogli poznać różnorodność kultur afrykańskich.  Zobaczyć, że wśród nas żyją ludzie, którzy stamtąd  pochodzą, ale i tacy, co tam zamieszkali, a Bydgoszcz tylko czasami odwiedzają.

Afryka dla wielu to kontynent tajemniczy, dziki i związany ze stereotypami i uprzedzeniami, dlatego projekt „Razem Raźniej” daje szansę, by  poznawać nowe kultury i otwierać się na to, co nowe i nieznane.

Uczniowie wysłuchali wykładu o życiu w Afryce, dowiedzieli się jak ludzie tam żyją. Uczestniczyli w warsztatach plastycznych, tworząc maski, w zajęciach tanecznych, kulinarnych czy związanych z mapą. Atrakcji było wiele, dzięki temu poznaliśmy ten różnorodny kontynent.

Obrazy: af.png

Obrazy: af1.png

Penpalling programme - kolejna odsłona

Klasa 5A, pod językowym kierunkiem pani Pauliny Kamińskiej, kolejny raz otrzymała listy od uczniów z Tajwanu. Tym razem uczniowie, oprócz listów i informacji o  święcie, w kopertach znaleźli drobne upominki związane ze zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem.

Były to charakterystyczne czerwone małe koperty oraz naklejki z symbolami przynoszącymi szczęście.

Piszemy, wysyłamy i czekamy na kolejne listy.

Obrazy: tp.png

Teatr po angielsku

Rodzice uczniów klasy 3A mieli okazję zobaczyć swoje dzieci w przedstawieniu w języku angielskim The Cracow Dragon. Uczniów do występu przygotowała pani Paulina Kamińska. Dzieci samodzielnie wykonali dekoracje, np. mury zamku, półki z butami Szewczyka Dratewki, jaskinię Smoka Wawelskiego przy rzece z rybami oraz dekoracje w sali królewskiej.

Społeczność szkolna - uczniowie klas 1-33 wraz z wychowawczyniami również mogli zobaczyć swoich kolegów i koleżanki.

Obrazy: cd.png

Forum Praktyków 2024

W Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się cykliczne spotkanie nauczycieli - Forum Praktyków.

Tegoroczne Forum odbywało się pod hasłem „Ocenianie, które motywuje: narzędzia wspierające aktywność i zaangażowanie na lekcjach języka obcego”.

Anglistki z naszej szkoły, pani Grażyna Wojtach oraz pani Paulina Kamińska nie tylko były uczestniczkami tego forum, ale również prelegentkami. Przedstawiły prezentację pod tytułem: „Ocenianie inaczej”.

Konferencje Forum Praktyków mają na celu wymianę doświadczeń, dobrych praktyk, ciekawych pomysłów, zachęcają do współdziałania na rzecz poprawy nauczania oraz do współpracy między nauczycielami i szkołami.

Obrazy: fp.png

Akcja pomocy dla zwierząt

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska.

Dzięki Wam udało się pomóc wszystkim podopiecznym ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu.
Cieszymy się, że możemy na Was liczyć.

Obrazy: ch.jpg

Wyróżnienie w konkursie

Dnia 31.01.24 w Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym śpiewał zespół sześciu uczennic z naszej szkoły, w składzie: Victoria Niewiecka (4b), Eliza Borkowska (4b), Natalia Popielarz (6a), Kinga Mac (6a), Magdalena Tuczkowska (6a) i Michalina Stefankiewicz (6a). Dziewczęta zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy!

Obrazy: sm.jpg

Tydzień kolorów już od 5 lutego!
Dziękujemy!
Gramy dla WOŚP!

W piątek przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w naszej szkole odbył się kiermasz przekąsek. Klasy przygotowały stanowiska, na których można było kupić: gofry, tosty, ciasto i inne pyszności.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na tegoroczną zbiórkę WOŚP!

Klasy 8 na łyżwach

Klasa 8a i 8b spędziła poniedziałkowe przedpołudnie na łyżwach. Uczniowie szlifowali swoje umiejętności i świetnie się bawili.

Zima w 1a

Chociaż ze śniegiem tej zimy bywa różnie, uczniowie klasy 1a postanowili wykonać bałwanki ze skarpetek. Będzie to uroczy upominek dla babci i dziadka.

Obrazy: bm.jpg