Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Bezpłatna infolinia

Informujemy, że działa już całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Można również skorzystać z kontaktu mailowego: pomagamy@1815.pl

Obrazy: inf.png


Zebrania z rodzicami uczniów klas czwartych
NewsyDrodzy Rodzice zapraszamy na spotkanie z wychowawcą klasy i panią pedagog w dniu 2.09.2021r. tj. w najbliższy czwartek.
Zebranie klasy 4a odbędzie się o godzinie 16 w sali 33,klasy 4b o godzinie 17 w sali 28 , klasy 4c o godzinie 18 w sali 31.
Informacje dla rodziców i opiekunów

SZANOWNI RODZICE, OPIEKUNOWIE!

DRODZY UCZNIOWIE!

 

 

Informujemy, że 1 września 2021 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022.

               Pamiętajmy, że w roku szkolnym 2021-2022 pracujemy i uczymy się w reżimie sanitarnym w związku z sytuacją epidemiologiczną, według procedur obowiązujących w naszej szkole zgodnych z wytycznymi MZ, MEiN, GIS, uwzględniających najważniejsze zasady bezpieczeństwa: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych, wietrzenie.

Jeśli pogoda dopisze, uroczysta inauguracja roku szkolnego dla poszczególnych klas odbędzie się na boisku szkolnym według następującego planu:

-klasy 7-8 zapraszamy na godzinę 8.00,

-klasy 4-6 zapraszamy na godzinę 9.00,

-klasy 1-3 zapraszamy na godzinę 10.00.

Uczniowie klas pierwszych i ich rodzice, po rozpoczęciu roku szkolnego na boisku szkolnym przez Panią Dyrektor Elżbietę Śmigielską, udadzą się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych. Chcemy również poinformować, że tego dnia odbędzie się pierwsze zebranie rodziców i opiekunów pierwszoklasistów z wychowawcami klas.

Uczniowie klas II-VIII, po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego na boisku, wchodzą do szkoły pod opieką wychowawców klas i bez osób sprawujących opiekę. Udają się wraz z nauczycielami do wyznaczonych sal dydaktycznych według harmonogramu załączonego  poniżej.

Przypominamy, że ostateczny termin zapisania dzieci do świetlicy szkolnej upływa z dniem 1 września 2021 r. Wnioski przyjmowane będą     od 27 sierpnia do 1 września do godziny 12.00. Odpowiednie dokumenty do wypełnienia można pobrać ze strony internetowej szkoły, papierowe wersje będą również dostępne przed wejściem głównym do szkoły. Wypełnione zgłoszenie prosimy odsyłać na adres: intendentsp46@gmail.com lub wrzucić do skrzynki kontaktowej znajdującej się obok wejścia głównego. Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z regulaminem pracy świetlicy, który znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce świetlica.

Prosimy Państwa o systematyczne śledzenie strony internetowej szkoły oraz informacji przekazywanych przez dziennik elektroniczny.

 

 

 

 


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego

Harmonogram rozpoczęcia  roku szkolnego 2021/ 2022

1 września 2021 r.

 

Godzina 8.00 klasy 7 – 8: ( spotkanie z wychowawcą w sali)

klasa

7A

7B

7C

7D

7E

8A

8B

8C

8D

sala

18

19

17

28

30

31

14

20

29

 

Godzina 9.00 klasy 4 – 6: ( spotkanie z wychowawcą w sali)

klasa

4A

4B

4C

5A

5B

5C

6A

6B

sala

33

28

31

21

19

17

30

18

 

Godzina 10.00 klasy 1 – 3: ( spotkanie z wychowawcą w sali)

klasa

1A

1B

2A

2B

3A

3B

3C

sala

5

9

7

8

6

świetlica

14

 

Godzina 10.15 spotkanie z rodzicami uczniów klas1A,  1B,  2A

 

 


STOŁÓWKA - INFORMACJE na rok szkolny 2021/2022

                ZAPISY  NA OBIADY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 

Zapisy dzieci na obiady szkolne w roku 2021/2022 odbywają się    drogą elektroniczną od dnia 27.08.2021r. do 03.09.2021r.

OBIADY BĘDĄ WYDAWANE OD 06.09.2021

W dołączonym pliku znajduje się deklaracja i oświadczenie ,które należy  uzupełnić ,podpisać i odesłać na podany adres mailowy : intendentsp46@gmail.com  lub dostarczyć do szkoły i wrzucić do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu głównym do placówki.

Wszystkie informacje dotyczące posiłków szkolnych znajdują się w zakładce obiady.Szczęśliwej drogi już czas!

Pamiętajcie, że dla Nas zawsze byliście, jesteście i będziecie wyjątkowymi młodymi ludźmi. Nie mówimy Wam żegnajcie, ale do zobaczenia Przyjaciele!

 

Obrazy: dd.png

Obrazy: uh.jpg

Obrazy: psz4.jpg


Dzień Rodzica w 3a

W ciągu 3 lat nauki klasa 3a nie przygotowała żadnego przedstawienia dla swoich kochanych Rodziców. Wszystko przez pandemię.

Uczniowie postanowili to nadrobić! Każdy się starał najlepiej, jak potrafi. Nikt nie narzekał na żmudne ćwiczenia i próby.

Zachęcamy do obejrzenia efektów.


Świętujemy sukcesy!

Usuń ze swojego słownika słowo problem i zastąp słowem wyzwanie.” – Donna Watson
Mieć fantazję, nie znaczy coś sobie wymyślać. To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje.” –
Tomasz Mann


22 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się dzień świętowania sukcesu. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. Poprzedzony był okresem przygotowań, podczas którego zastanawiano się, co znaczy słowo sukces i co za sukces można uznać. Uczniowie opracowywali swoje
pomysły i przemyślenia w różnych formach. Mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć we wszystkich dziedzinach, nie tylko „szkolnych”. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na szkolnych korytarzach zawisły „balony sukcesów”. Na nich, w ciekawej formie zostały zapisane liczne osiągnięcia dzieci i młodzieży. Przed salami
lekcyjnymi stanęły przygotowane własnoręcznie wystawki. Pojawiły się na nich puchary, medale, gadżety wskazujące na różnorakie hobby i zainteresowania. Każdy mógł poczuć się ważny i doceniony.

Obrazy: col1.jpg

Obrazy: col2.jpg


Opowiastki o kozie

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach kreatywności. Obejrzeli teatrzyk pt. "Opowiastki o kozie", nauczyli się nowej piosenki, poznali anegdoty i ciekawostki o kozach. Dodatkowo mieli możliwość samodzielnego przygotowania przepysznych bułeczek oraz wyplatali "kozią brodę" techniką makramy. To były naprawdę kreatywne zajęcia.

 

Obrazy: mws.png

Obrazy: mws1.png


The Gruffalo - przedstawienie 2a

Uczniowie klasy 2A, wraz z nauczycielem, panią Pauliną Kamińską, przygotowali przedstawienie po angielsku: „The Gruffalo” na podstawie książki autorstwa Julii Donaldson i Axela Schefflera o tym samym tytule. Samodzielne wykonane przez uczniów plakaty stworzyły doskonałą scenografię dla historyjki o stworku Gruffalo. Dzieci chętnie brały udział w próbach i planowaniu kostiumów. Cały występ okazał się cudownym doświadczeniem i bardzo dobrą zabawą.

Zdjęcia


Reading builds knowledge!

Dnia 23 kwietnia 2021 odbył się finał konkursu READING BUILDS KNOWLEDGE. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej z Nowej Wsi Wielkiej oraz przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej z Bydgoszczy. Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Konkurs został objęty patronatem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.