Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Ekologiczne stworki

Uczniowie klas piątych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wykonali modele z tworzyw sztucznych. Wszystkie prace powstały w ramach lekcji techniki.

Zapraszamy do oglądania:

Obrazy: jw1.png


Na ścieżkach zdrowia - bądźmy aktywni!

W ramach programu „Na ścieżkach zdrowia” uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na temat aktywnego i zdrowego wypoczynku. Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za pełne zaangażowanie w wykonanie zadania. Poniżej przedstawiamy efekty Waszej pracy.

Obrazy: ch18.png


"Zemsta" na deskach teatru

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A.Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty". Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

Obrazy: akp.png

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A. Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty".  Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

W świecie "Zaczarowanej zagrody"

Klasa 2 A realizuje Międzynarodowy Projekt „Czytam z Klasą, Lekturki spod chmurki”. W ramach projektu realizujemy II moduł, na który składają się 3 części – jesienna, zimowa i wiosenna. W ramach każdej części jest wiele zadań do wykonania, najważniejszym z nich jest przeczytanie wybranej do każdej części lektury oraz zrealizowanie wielu zadań, które proponuje bohaterka projektu – Chmurka Tosia. W części zimowej uczniowie klasy 2A przeczytali „Zaczarowaną zagrodę”, dowiedzieli się wielu ciekawostek o Biegunie Południowym i Antarktydzie i potrafili o nich opowiadać. Poznali też pracę  polarników, zaprzyjaźnili się z pingwinkiem Elegancikiem. Wykonali wiele prac plastycznych ozdabiając salę zimowym krajobrazem – powstały więc ekologiczne bałwanki, obrazki zaczarowanej zagrody i ulubieniec dzieci – pingwinek. Na gazetce znalazło się też zimowe drzewo czytelnicze – każdy wykonał swoją gałązkę i teraz dzieci przyczepiają do nich płatki śniegu za każdym razem, gdy przeczytają jakąś książeczkę. Zachęcają w ten sposób koleżanki i kolegów, by też ją przeczytali. Cieszymy się, bo nasze prace wyglądają imponująco, zobaczcie sami:

Obrazy: pz.pngObrazy: pz2.pngObrazy: pz3.pngObrazy: pz4.pngObrazy: pz5.png


W karnawałowym nastroju

5 lutego pierwszaki miały  nietypowe lekcje. Uczniowie 1b przyszli do szkoły w strojach karnawałowych. Tego dnia oprócz tradycyjnych lekcji dzieci wykonały taniec kubeczków,  samodzielnie wycięły serpentyny, którymi przystroiły salę. Zakodowały tańce w programie "Potańcówka" oraz ścigały się w karnawałowych zawodach sportowych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz konkursów tanecznych.  

Tak wyglądał "Karnawałowy dzień" w 1b.

Obrazy: kc.pngW zimowym nastroju

Uczniowie klasy 3a wykonali bałwanki i misie polarne. Prawda, że piękne?

Obrazy: mis.jpgObrazy: mmi.jpg


Kolejne zmiany!
Ósmoklasisto, bądź na bieżąco!

Przypominamy, że w zakładce: "Informator dla klas 8" zamieszczamy bieżące informacje dotyczące ósmoklasistów. Można tam znaleźć terminy postępowania rekrutacyjnego oraz oferty bydgoskich szkół ponadpodstawowych.


"Kangur matematyczny" - ruszają zapisy

Informujwmy, że 18 marca 2021 r. odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas II - VIII, którzy opłacą wpisowe 10zł.

Jeżeli Państwo chcą, aby dziecko wzięło udział konkursie, to należy wpłacić 10zł na konto Rady Rodziców.

Bank Millennium S.A.

25 1160 2202 0000 0004 6751 3776

W tytule wpłaty należy wpisać KANGUR i dane dziecka IMIĘ NAZWISKO i KLASA - proszę nie dopisywać żadnych innych informacji.

Następnie wydrukować i wypełnić dwustronne OŚWIADCZENIE o wyrażeniu zgody na udział w konkursie. Zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać do mnie na adres wroobel.marcin1981@gmail.com. TERMIN dokonania wpłaty do 2 lutego do godz. 23:59

Oświadczenie pod linkiem

https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/rodo/zgoda_uczestnika_konkursu.pdf

Szkolny koordynator konkursu, Marcin Wróblewski

Sukcesy Naszych uczniów!

W grudniu odbył się finał konkursu dla klas szóstych – My Unusual Town. Celem konkursu było poszerzenie świadomości kulturowej oraz językowej uczestników.
Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej niezwykłego miasta. Należało podać informacje o tym co można w tym ciekawym miejscu zobaczyć, co robić oraz co to jest za miasto i gdzie się ono znajduje.
Jury w składzie nauczycieli języków obcych zadecydowało, że na podium znalazły się cztery prace o Wrocławiu, Krakowie, Londynie i Jerozolimie.
Oto nagrodzeni uczniowie:
miejsce I – Martyna Białecka z klasy 6e oraz Natan Czeszewski z klasy 6d
miejsce II – Daria Potrzebowska z klasy 6e
miejsce III – Iga Derech z klasy 6a
Gratuluję oraz dziękuję za udział w konkursie
Paulina Kamińska

Obrazy: conp.jpg


Komunikat

Informujemy, że w poniedziałek 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III wracają na zajęcia do szkoły. Uczniowie klas IV-VIII nadal pracują zdalnie.

Dzieci przychodzą do szkoły 18 stycznia 2021 r. zgodnie ze "stacjonarnym" planem lekcji, obowiązującym przed przerwą świąteczną i feriami.

Od pierwszego dnia po feriach czynna będzie świetlica i wydawane będą obiady.