Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
LA dla każdego
Technologie
Taekwondo
Niemiecka literatura w ilustracji"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie "Niemiecka literatura w ilustracji" zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Bydgoszczy oraz Goethe-Institut w Warszawie. Zmagali się na poziomie klas szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Uczennica klasy 7a Adrianna Czechowska zdobyła II miejsce.
Wyróżnienia otrzymały: Alicja Czyribulko z klasy 7b oraz uczennica klasy 7a Julia Kupisiak.
Gratulujemy:-)


„Zdolni znad Brdy”.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w kwietniu 2018 r. na warsztaty dla uczniów VII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów szkółgimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a także na warsztaty dla rodziców:

 

 

 

11.04.2018, godz. 10:00

Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych

Czwarte warsztaty w tym roku szkolnym skierowane są do zdolnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie zatytułowane Jestem kimś wyjątkowym” odbędzie się w świetlicy Gimnazjum nr 27 przy ul. Kruszwickiej 2 w Bydgoszczy. Celem warsztatów jest wzmacniania poczucia własnej wartości uczniów zdolnych, rozwijanie świadomości posiadanych zasobów i mocnych stron, zwiększenia akceptacji siebie, uczenie umiejętności poszukiwania wsparcia emocjonalnego w otoczeniu.

Spotkanie poprowadzą psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 
w Bydgoszczy: Grażyna Ledzińska i Beata Dróżdż.

Przewidywany czas spotkania – ok. 2 godziny.

Ilość miejsc ograniczona! Z jednej placówki można zgłosić maksymalnie 5 osób.

Zgłoszenia osób, grup prosimy kierować do 9 kwietnia 2018 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub 52 371 26 56 lub tel. kom. 533 18 23 26


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolorowym pochodzie ulicami osiedla.

Chcieliśmy przywitać Panią Wiosnę. Słońce świeciło, ale temperatura jeszcze wiosenna nie była podczas naszego spaceru.

Jak prezentowały się klasy,  można zobaczyć na zdjęciach.

 

Obejrzyj galerię 


Zasady przyjęć do klasy VII dwujęzycznej w szkole

 Zasady przyjęć do oddziału dwujęzycznego w szkołach podstawowych

  prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz w roku szkolnym 2018/2019Zasady przyjęć do klasy VII dwujęzycznej w szkole podstawowej powadzonej przez Miasto Bydgoszcz w roku szkolnym 2018/2019 zostały przygotowane w oparciu o zapisy:

 

  - ustawy z dnia 14 grudnia 2016. Prawo oświatowe(Dz. U. z 2017r.,poz.59 ze zm.);

   - rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017r. w sprawie                     przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek 1. Do oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności ucznia tej szkoły, który:

 1. otrzymał promocję do klasy VII:

 2. uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzonego na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną.

 

 1. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

 

 1. wynik sprawdzianu predyspozycji językowych,

 2. wymienione na świadectwie promocyjnym do klasy VII szkoły podstawowej oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego;

 3. świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem.

 

 1. przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu oddział W, o którym mowa w ust.1, nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie kryteria:

 

 1. wielodzietność rodziny kandydata;

 2. niepełnosprawność kandydata;

 3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

 4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

 5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

 6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

 7. objęcie kandydata pieczą zastępczą. Kryteria, o których mowa powyżej mają jednakową wartość.

 

4. W przypadku wolnych miejsc do oddziałów dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych na trzecim etapie postępowania rekrutacyjnego, mogą być przyjęci kandydaci niebędący uczniami tej szkoły, którzy przystąpili do tego postępowania.
Na rok szkolny 2018/2019 określa się terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziału dwujęzycznego w szkole   podstawowej:
l.p

                             Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

1

Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego kl. VII szkoły podstawowej , wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.  

 


23.04.2018r – 17.05.2018r.

2

Przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych, o której mowa w art.139 ust. pkt2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. - Prawo Oświatowe


24.05.2018r.

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wynik prób sprawności fizycznej.


28.05.2018r

4

Uzupełnienie wniosku o  świadectwo promocji do klasy VII


26.06.2018r.

5

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych27.06.2018r.


6

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia27.06 -29.06.2018

7            

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

 

                2.07.2018

          Rekrutacja uzupełniająca odbywa się w terminie od 02.07.2018r. Do 31.08.2018r.


"Matematyka Anglika"

7 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu pt. "Matematyka Anglika". Uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe w języku angielskim. Po napisaniu testu nasi finaliści zagrali w ciekawe gry matematyczne. Finał konkursu odbył się dzięki pomocy i życzliwości Rady Rodziców SP 46 oraz Rady Osiedla Kapuściska, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców:

 

I m-ce  Yunhee Choi - Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina

II m-ce  Maria Blacha - SP 46 im. Unii Europejskiej

III m-ce Hanna Grzankowska - SP 60

 

wyróżnienia:

 

Kajetan Marer - SP 58

Emilia Brymora - Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina

Agata Kołomyjec - Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina

Obrazy newsów: matematyka_anglika_2018.jpg

Gratulujemy!!!


Dziękujemy za pomoc zwierzętom

Przekazujemy  wiadomości, że w  naszej  szkole  zebraliśmy  karmę  i 192  zł  na  rzecz  bezdomnych  kotów i  porzucony  psiaków, które  są pod opieką Bydgoskiego  Klubu Przyjaciół Zwierząt Animals. W ZBIÓRCE  KARMY  WYRÓŻNIŁY  SIĘ KLASY: 1A, 1C, 2B, 3A , 4C, 5A, 6A, 6B, 6C, 7A.

Akcja  odbyła  się dzięki  wielkiemu zaangażowaniu

ADY  KUFEL I  EMILKI  LEWANDOWSKIEJ.

Głodnym,chorym i okaleczonym zwierzakom  można pomagać  przez cały  rok  np. wchodząc  na stronę http://www.ratujemyzwierzaki.pl/bkpz-animals  -  „zbiórki”. WEJDŹ CHOĆ RAZ  NA  STRONĘ, PRZECZYTAJ I ZOBACZ, ILE  WYCIERPIAŁY  NIEKTÓRE PIESKI I KOTY.


Potyczki ekologiczne

Ekologiczne  środki transportu  to temat międzyszkolnego  konkursu, który odbył się w  SP 26. W turnieju wiedzowo - sportowym  organizatorzy przeprowadzili różnorodne konkurencje np.  quiz i gigantyczna krzyżówka sprawdzały wiedzę ekologiczną. Jedną z   konkurencji było wykonanie ekologicznego plakatu. Konkurencje wiedzowe przeplatane  były wesołymi torami przeszkód. Ostatecznie po podliczeniu punktów okazało się, że nasz  zespół zajął II miejsce.

TA WSPANIAŁA  REPREZENTACJA NASZEJ  SZKOŁY TO UCZENNICE Z  KLASY 7A:

IGA  BONK, ADRIANNA  CZECHOWSKA,

JULIA  DYTRYCH , JULIA  KUPISIAK ,

ADRIANNA PAWELEC, SŁONINA  MARTA.


NASZE REPREZENTANTKI PRZYWIOZŁY  PUCHAR DLA SZKOŁY I NAGRODY RZECZOWE.   

BRAWO  DZIEWCZYNY !


KLASA VIb w MUZEUM WODOCIĄGÓW

Klasa VIb wraz z wychowawczynią rozpoczęła poznawanie miejsc zaliczanych do szlaku TeH20, czyli szlaku WODY, PRZEMYSŁU I RZEMIOSŁA w Bydgoszczy.

Odwiedziliśmy MUZEUM WODOCIĄGÓW, a dokładnie Więżę Ciśnień przy ulicy Filareckiej.

W skład tego muzeum wchodzą dwa obiekty, oprócz wspomnianej Wieży, jeszcze Hala Pomp przy ulicy Gdańskiej.

Miejsce i opowieść o nim bardzo nas zaciekawiła. Poznaliśmy  historię bydgoskich wodociagów, zobaczyliśmy stare pompy, pralki, wanny i wiele innych rzeczy. Na koniec weszliśmy po wielu schodach, by  podziwiać panoramę Bydgoszczy. Bydgoska wieża ma 45 metrów.

 

zapraszamy do obejrzenia kilku fotek 


DZIEŃ PRZEBIERAŃCÓW

    W ostatnim tygodniu I semestru, tuż przed rozpoczęcieciem ferii zimowych, uczniowie klas IV-VII mogli się przebrać, za kogo tylko chcieli. W końcu trwał jeszcze karnawał.

W szkole zrobiło się kolorowo. Uczniom pomysłów nie brakowało.

KLIKNIJ aby obejrzeć :)

 

 


Wf w stylu Flow

To była niecodzienna lekcja. Nasze dziewczyny miały okazję uczestniczyć w treningu gimnastyki wertykalnej. Studio Flow Dance prowadzone przez Patrycję Bohdanowicz i Monikę Gosik jest miejscem które wprawia w zdumienie, a ćwiczenia na pozór łatwe, stanowiły dla naszych gimnastyczek nie lada wyzwanie.

Trening z naszymi dziewczynami przeprowadziła Patrycja, zapoznając je z podstawami gimnastyki wertykalnej. Na koniec oczywiście wspólne zdjęcie naszych Pań.

http://www.flowdancestudio.pl/

 

obejrzyj zdjęcia z zajęć 


Zima w SP 46


Był śnieg, lód i sanki. Nawet udało nam się ulepić kilka bałwanów.

 

obejrzyj zdjecia