Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Ważna informacja!

Informujemy, że sprawdzian kompetencji językowych dla klas pierwszych (z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego), który miał odbyć się w dniu 12 marca - zostaje ODWOŁANY. 

O nowym terminie będziemy informować na bieżąco. 


Świętujemy Dzień Kobiet

Wszystkie Dziewczynki obdarowywane dziś były różnymi drobiazgami oraz dużą życzliwością i sympatią ze strony Chłopców.

Wszystkim Dziewczynkom i Kobietom z SP 46 życzymy wielu powodów do uśmiechów, dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń. 

Obrazy: dkob.jpg


Strzelaj jak wuefista:)i zapisz się do sekcji strzeleckiej Zawisza Bydgoszcz

Obrazy newsów: whatsapp_image_2020-03-02_at_160104.jpegObrazy newsów: whatsapp_image_2020-03-02_at_160055.jpeg


Podziel się swoim 1%. Wspieraj edukację!

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na działalność Rady Rodziców SP 46 poprzez fundację Młodzi Młodym.

Zgromadzone środki pomogą w finasowaniu nagród dla uczniów oraz wyposażenia szkoły. 
Subkonto jest już aktywne:
KRS 0000270261 cel szczegółowy: SP 46 BYDGOSZCZ 9698

Bardzo ważne, aby podać w deklaracji cel szczegółowy, ponieważ bez niego środki nie trafią na subkonto szkoły. 
Zachęcamy do wspierania edukacji!
Obrazy: proc1.png
Obrazy: proc2.png

Finalistki "Dyktanda o Złote Pióro Dyrektora WiMBP w Bydgoszczy"

21 lutego w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Marysia Blacha i Zuzia Ibiańska z klasy 8a udały się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na Starym Rynku. Tam zmagały się z trudnym tekstem dyktanda.

Oprócz tego była to okazja, by zwiedzić bibliotekę, pograć w gry planszowe i skosztować tortu z okazji 10. edycji dyktanda.

Obrazy: p2.jpg


Konkurs - ojcowie założyciele Unii Europejskiej

9 maja 2020 roku będziemy obchodzić 70 rocznicę ogłoszenia Deklaracji Schumana – uznawanej za jeden z pierwszych etapów integracji europejskiej, która doprowadziła do powstania Unii Europejskiej. Zapraszamy do wziecia udziału w konkursie plastycznym, którgo celem jest upowszechnienie wiedzy o ojcach założycielach Unii Europejskiej i o ideach, które im przyświecały. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. 


Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, dlatego w piątek uczniowie z klas 8a i 8c wraz z nauczycielami historii, udali się na skwer Aleksandra Krzyżanowskiego-Wilka, jednego z bohaterów oraz więźnia politycznego okresu stalinowskiego.

Uczniwie przypomnieli jego biografię oraz zapalili znicze przed głazem upamiętniającym Krzyżanowskiego. 

Obrazy: zw.jpg


Komunikat

W związku z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej, zwracamy się z prośbą o to, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły. 

Prosimy też o zapoznanie się z aktualną informacją Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch. 

Informacja GIS

Jednocześnie przypominamy, jak skutecznie myć ręce.

Obrazy: r.png


Sukcesy w konkursie języka angielskiego
W dniu 26.02.2020 braliśmy udział w powiatowym konkursie czytelniczym "Reading builds knowledge" organizowanym przez Szkołę Podstawową z Nowej Wsi Wielkiej. Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana  Rejewskiego w Bydgoszczy. Celami konkursu były upowszechnienie nawyku czytania w języku angielskim wśród uczniów szkół podstawowych i popularyzacja literatury angielskojęzycznej i autorów anglojęzycznych.
Nasza szkoła wyłoniła dwa czteroosobowe zespoły konkursowe:

- jeden zespół na etapie klas 5-6: Mikołaj Tomasik kl.6a, Marianna Balcer kl.6a, Vanessa Oleksy kl.5a, Wikoria Jabłkowska kl.5a

- drugi zespół na etapie klas 7-8: Melania Semrau kl.7a, Dominika Olszewska kl.7a, Izabela Orwat kl.7a, Gracjan Olesky kl.7a.

Podczas konkursu nasi uczniowie wykazali się świetną wiedzą z przeczytanych w języku angielskim książek, głośno zaprezentowali wybrany fragmentu tekstu i odczytali go z podziałem na role. W przerwie konkursu uczestnicy spotkali się z uczniami międzynarodowej szkoły dla dzieci oficerów NATO.

Nasza szkoła odniosła dwa sukcesy: zespół kl.5-6 zdobył 3 miejsce, a zespół klas 7 zajął 2 miejsce w konkursie. Gratulujemy!!!

Obrazy: a1.jpg

Obrazy: a1.jpg


Niecodzienny gość w szkole

26 lutego uczniowie z klas młodszych mieli okazję zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawostek o alpakach.

Alpak, który odwiedził naszą szkołę był bardzo przyjazny, można było go śmiało pogłaskać, co dzieci czyniły z wielką radością.

Obrazy: ll.jpg


Oswajamy język polski

Koło polonistyczne rozpoczyna prace nad blogiem. Można już zobaczyć pierwsze efekty pracy. Zachęcamy do zaglądania na blog oraz do współtworzenia. 

Szczegóły tutaj: 

Blog