I wirtualny turniej szachowy

16.06.2020 roku na platformie szachowej Chess.Com odbył się po raz pierwszy w historii szkoły  turniej szachowy nazwany Wirtualnym Pucharem SP 46.
Organizatorem i pomysłodawcą zawodów był nauczyciel szachów Mariusz STOPPEL z MDK nr 1 w Bydgoszczy. Zawodnicy grali 5 partii, a na każdą grę mieli po 10 minut.

Startowało 12. uczniów z klas od I-VIII. Pierwsze dwa miejsca miejsce zajęli uczniowie klasy VIII - Kacper GRZECHOWIAK (5/5 pkt) i Szymon  HOŁYŃSKI (4/5 pkt). Trzeci był Oskar KUFEL z klasy VI (3/5 pkt).
Najlepsza wśród dziewcząt była Anna DERECH z klasy II (2,5/5 pkt), a druga Patrycja BYSZEWSKA (1/5 pkt) z klasy VIII. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Mateusz KOWALSKI (3/5 pkt) z I klasy, który zajął w ogólnej klasyfikacji wysokie V miejsce".

Film z zawodów

Galeria matów i wyniki

Trzymamy za Was kciuki!

Obrazy: eg.png

Szkolny turniej szachowy online!

Proponujemy uczniom SP 46 rozegranie, we wtorek 16 czerwca o godzinie 18.00, 5-rundowego turnieju szachowego o "Wirtualny puchar SP 46".
Będzie to pierwszy taki turniej w historii szkoły.

Grać będą tylko uczniowie SP nr 46 w Bydgoszczy.
Na rozegranie każdej partii uczeń będzie miał 10 minut, więc maksymalnie 1 partia trwać będzie 20 minut.
Po ostatniej skończonej w danej rundzie partii będzie od razu kolejna runda (partia), więc prosimy nie odchodzić od komputera.

Wszystko będzie działo się automatycznie. Nie trzeba nic robić.

Uczeń będzie na ekranie widział swoją szachownicę, ale po skończeniu może obserwować (przełączać się) na inne partie swoich kolegów i koleżanek, które jeszcze trwają.
Turniej odbędzie się na platformie www.chess.com.
Należy się na tej stronie zarejestrować-ustalić swój login (w opcjach wpisać koniecznie imię i nazwisko), dołączyć na chess.com do naszego klubu "SP 46 Bydgoszcz" a w dniu zawodów dołączyć do turnieju. Rejestracja jest darmowa!
Turniej zacznie się punktualnie. Nie czekamy na spóźnialskich! Logujemy się wcześniej (20-30 minut), klikając na link do turnieju i czekamy.

Uwaga!

Najpierw rejestracja na www.chess.com, potem rejestracja do klubu (należy zrobić te czynności od razu), a w dzień turnieju dopiero dołączenie do zawodów.

Puchar jak i dyplomy dla najlepszych wręczymy w dogodnym do tego terminie.

WAŻNE!!!
Nick, imię i nazwisko ucznia oraz klasę należy przesłać na e-mail sędziego:
mariusz.stoppel@gmail.com

Organizatorem i sędzią jest Pan Mariusz Stoppel.

- Link 1 do dołączenia do klubu "SP 46 Bydgoszcz" na www.chess.com:

- Linki 2 do dołączenia do turnieju:

Obrazy: sz.jpg

Dobry start dla ucznia!

Prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną, dotyczącą świadczenia "Dobry start" (300+) a także programu "Rodzina 500+"

Ulotka informacyjna

Dzień Dziecka :)
5A dziękuje bohaterom!

Klasa 5A przyłączyła się do akcji podziękowań dla medyków. Uczniowie przygotowali krótkie wiadomości skierowane do bohaterów ostatnich miesięcy.

Obrazy: 2a.jpg

Ważne terminy dla ósmoklasistów!

Informujemy, że w zakładce "Informator dla klas 8" (można ją znaleźć na górze strony) opublikowaliśmy terminy postępowania rekrutacyjnego oraz składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Rodziców i uczniów klas 8 prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

Dziękujemy - to dzięki Waszym głosom „JUŻ JEST”

Dziękujemy - to dzięki Waszym głosom „JUŻ JEST

Zapraszamy do obejrzenia

Thank you! Danke! Dziękujemy!

W ramach godziny wychowawczej, języka angielskiego i niemieckiego uczniowie z klas: 5b, 6a, 6d, 7a, 8a, 8b i 8c przygotowali kartki z podziękowaniami dla służby zdrowia oraz informacjami o WHO.

Również uczniowie z klasy 1c przyłączyli się do podziękowań:

Obrazy: r1.png

Wybitni matematycy!

Uczniowie klas siódmych i ósmych świętowali Dzień Europy, poznając wybitnych europejskich matematyków.

Stworzyli bardzo ciekawe prezentacje. Zamieszczamy ich skrót, dzięki któremu wszyscy będą mogli poznać tych wybitnych uczonych.

Poezja jest wszędzie!

Uczniowie klas siódmych zmierzyli się z bardzo poetyckiem zadaniem. Sfotografowali swój widok z okna, lub najbliższą okolicę i skometowali, używając dowolnego fragmetu poezji lub prozy.

Powstały bardzo poetyckie obrazy. Zapraszamy do oglądania.