Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Teatrzyk najmłodszych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia oraz na początku stycznia młodsza społeczność szkolna miała okazję zobaczyć przedstawienie pod tytułem "Christmas at the zoo". Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 2A w wersji angielskiej pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego -  Pauliny Kamińskiej.

Specjalny występ odbył się dla zaproszonych rodziców. Naszą odwiedzili również najmłodsi widzowie - koledzy i koleżanki z pobliskich przedszkoli - Niepublicznego Przedszkola STEP oraz z Przedszkola nr 18.
Publiczność razem z aktorami mogła się przenieść do zoo i zobaczyć przygotowania zwierząt do świąt i do przywitania Gwiazdora.

 

Obrazy: pts.jpg


Świąteczny czas

Tuż przed świętami Naszą szkołę odwiedził Kuba Hojan - absolwent. Dzięki tej wizycie powstał krótki filmik prezentujący wigilijne spotkania klasowe oraz szkolne jasełka. Dziękujemy i zapraszamy częściej :) 

 


Życzenia od...
Sukcesy językowe!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas ósmych odnieśli sukcesy w XIX Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych!!
W tym roku konkurs dotyczył kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, USA i Australii. Przebiegał w trzech etapach: szkolnym, w którym wzięło udział 17 uczniów z naszej szkoły; międzyszkolnym, do którego zakwalifikowało się 5 uczniów z naszej szkoły; finałowym, w którym znalazła się finałowa dziesiątka, w tym 3 uczniów z naszej szkoły.
Etap ten odbył się 2 grudnia 2022 w Urzędzie Miasta i polegał na przedstawieniu w języku angielskim 10-minutowej prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego zagadnienia z kultury, sportu, literatury, geografii, historii lub polityki krajów Wielkiej Brytanii, USA lub Australii. Do końcowej punktacji doliczano wynik testu z etapu międzyszkolnego.
Oto miejsca naszych reprezentantów:

- I miejsce zajęła Wiktoria Jabłkowska z kl.8a,

- II miejsce zajął Michał Kiedrowski z k.8a - jego prezentacja okazała się najlepsza

- IV miejsce zajął Oskar Ciechanowski z kl.8a.

Gratulujemy!!!

 

Obrazy: go.png

Obrazy: go1.png


Coraz bliżej Święta!

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął w wyjątkowej atmosferze. Wychowawcy razem ze swoimi uczniami zorganizowali klasowe spotkania wigilijne. Był to czas na rozmowy, wspólne kolędowanie oraz obdarowanie się upominkami. 

Mogliśmy też uczestniczyć w Jasełkach, które wprowadziły wszystkich w radosny czas Świąt Bożego Narodzenia. 

 

Obrazy: j1.jpg


Bombka matematyczna

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły udowodnili, że ozdoby świąteczne mogą być również matematyczne. Uczestnicy konkursu „Bombka matematyczna” wykazali się wielką kreatywnością i pracowitością. 
Zadaniem było wykonanie bombki z motywami matematycznymi. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe.

Zwycięzcami zostali:

z klas IV-VI

I miejsce: Vanessa Ciesielska z kl.4B oraz Amelia Brzostek z kl. 6a

II miejsce: Zuzanna Mańkowska z kl.5C oraz Oskar Brudnicki z kl.5A

III miejsce: Kaja Michalska z kl.4C oraz Michalina Stefankiewicz z kl.5A

z klas VII-VIII

I miejsce: Zuzanna Zielińska z kl.8A oraz Lena Skalska z kl.7A

II miejsce: Marcel Michalski z kl.8D

III miejsce: Nikodem Kawczyński z kl.8D


Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym pierwszy semestr.

Obrazy: sa.png

Obrazy: sa1.png


Sukces literacki

Uczennica klasy 8d - Inga Nowacka, zajęła trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Twórca rodzi się w Tobie". 

Inga napisała opowiadanie, którego akcja dzieje się w Bydgoszczy. Tekst poruszał ważne kwestie: asertywność oraz wartość prawdziwej przyjaźni. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Obrazy: in.jpeg


Wodne mikołajki

Mikołajkowe zabawy w wodzie sprawiły wiele frajdy młodym pływakom. Podczas cotygodniowych zajęć na basenie uczniowie z klas 5a i 5c mogli skorzystać z wielu wodnych atrakcji. 

Obrazy: bb1.png

Obrazy: bb.jpg


Książki pod choinkę

Obrazy: nb.png

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Za otrzymane środki finansowe zakupiony został zestaw komputerowy dla biblioteki oraz dużo nowych książek: nowości wydawniczych, książek przygodowych, historycznych i tak lubianej przez uczniów fantastyki.

Biblioteka zaprasza do oglądania wystawy i wypożyczania książek, wśród których znajdują się także te, o których uczniowie pisali w swoich „Marzeniach czytelniczych”. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Obrazy: bn.png


Mistrzowie łamania szyfrów

Uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Holka (8b), Ernest Januszewski (8c) i Jakub Langowski (8c) brali udział drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie „Twierdza szyfrów i zagadek logicznych Mariana Rejewskiego”. Rywalizacja odbywała się w przestrzeni internetowej. Zadanie polegało na odbyciu wirtualnej podróży po budynku Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy, gdzie patronem jest właśnie Marian Rejewski - wybitny polski kryptolog, człowiek, który rozszyfrował kod niemieckiej Enigmy. W różnych częściach szkoły ukryte było 15 zadań z zakresu matematyki, historii i wiedzy ogólnej, mających postać szyfrów, rebusów i logicznych zagadek. Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli II miejsce! Gratulujemy!!!

 

Obrazy: km.jpg

Obrazy: km1.jpg


W poszukiwaniu magii świąt

Klasy 1a i 3a odbyły wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Kozielcu. Uczestniczyli tam w warsztatach, podczas których dzieci robiły kartki i ozdoby świąteczne. Nie zabrakło informacji o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Uczniowie spotkali również zwierzęta, które można było poczęstować marchewką.

Obrazy: kw.jpg