Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Moc atrakcji na półkoloniach

Przez dwa pierwsze tygodnie wakacji uczniowie uczestniczyli w bydgoskich półkoloniach pod hasłem "ŻYJ ZDROWO!"

Dzieci każdego dnia miały inną atrakcję, m.in. wybrały się do Family Parku, kina, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Laser Fight, na barkę Lemara, wspinaczkę czy do parku linowego. Uczestnicy pierwszego turnusu wykonali obrazki z mchu i kory, które podarowali swoim bliskim. 
Kierownikiem, profilaktykiem i wychowawcami grup byli nauczyciele Naszej szkoły. 
Dzieci ciekawie i aktywnie spędziły ten wakacyjny czas.

 

Obrazy: pb.jpg

Obrazy: pb1.jpg


Podręczniki do religii - informacja na rok szkolny 2023/2024

Uczniów, którzy będą uczęszczali na lekcje religii obowiązują podręczniki, zeszyty ćwiczeń lub karty pracy, które należy zakupić samodzielnie.

Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2023/2024

Klasa I - „Poznaję Boży świat”, red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa II - „Odkrywam Królestwo Boże” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa III - podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Poznaję Jezusa” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa IV - podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Odkrywam życie z Jezusem”. Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa V  - podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”, red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VI - podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, red. ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VII - podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”, red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VIII - podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość”. Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce


Koniec roku szkolnego

Uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2022/2023. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz zaprezetowali swoje talenty. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. 

 

Obrazy newsów: 02.jpg

Obrazy newsów: 01.jpg


Zakończenie roku klas 8
Wakacje!
Z angielskim za pan brat

Uczniowie z klasy 3a przygotowali dla rodziców przedstawienie w języku angielskim pt. "Calling dr Smurf". Tym razem dzieci wcieliły się w rolę smerfów. Zabawa była doskonała!

Obrazy: as.jpg

Obrazy: as1.jpg


Nasza drużyna zdobyła puchar!

6 czerwca rozegrany został  turniej piłkarski: "O Puchar Dyrektora SP 28". Gratulujemy naszym chłopakom zdobycia pierwszego miejsca.

Drużyna SP 46 w zawodach zmierzyła się z zespołami ze szkół:  SP 22, SP 26, SP 28 i SP 57.

Naszą szkołę w zawodach reprezentowali:

Jakub Bosiacki
Jakub Stachowicz
Bartłomiej Bołka
Antoni Paluszkiewicz
Aleksander Kwiatkowski
Filip Ratajczak
Timur Shypov
Dawid Głębocki
Francieszek Domański
Gratulujemy!!!
Obrazy: th1.jpg

 

Obrazy: th.jpg


Mistrzyni ortografii

Maja Różek z klasy 3a jest finalistką 25 Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich ORT-BÓJ. Gratulujemy sukcesu. 

 

Obrazy: uo.jpg


Kibicujemy młodym sportowcom

Klasy czwarte oraz delegacja z klas 8 wzięły udział w uroczystym zakończeniu Bydgoskiej Olimpiady Młodzieżowej. Jest to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Miastem Bydgoszcz. 

Celem imprezy jest rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz popularyzacja wśród uczniów aktywnych form spędzania czasu wolnego. 

 

Obrazy newsów: bom2018_1.jpg

Obrazy: cm.jpg


Bydgoski Festiwal Wodny „STER NA BYDGOSZCZ 53 ̊N, 18 ̊E”

Tydzień przed rozpoczęciem wakacji będziemy mieli doskonałą okazję do zabawy nad rzeką w sercu Bydgoszczy.

Impreza Ster na Bydgoszcz odbędzie się już po raz czternasty, w tym roku w dniach 17 i 18 czerwca. Każda kolejna odsłona Festiwalu przyciąga tysiące turystów, bydgoszczan, wodniaków i pozwala ujrzeć Bydgoszcz jako miasto silnie związane z wodą.
Na gości festiwalu czeka „rzeka” atrakcji! "Ster na Bydgoszcz" to festiwal jedyny w swoim rodzaju. Zlokalizowany w przepięknej scenerii Wyspy Młyńskiej, organizowany od 2008 roku.
Na wszystkich uczestników podczas dwóch dni festiwalu czekać będzie wiele atrakcji. Wydarzeniom na wodzie towarzyszy bogata oprawa rozrywkowa i kulturalna. Nie zabraknie stałych elementów imprezy, jak uroczystej parady jednostek pływających, Wielkiego Wyścigu Butelkowego czy spotkań z wodniakami. „Ster na Bydgoszcz” to także muzyka szantowa, folkowa i marynistyczna. Na festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, na gości czekać będzie plaża jak z tropików i dwa dni zabawy nad rzeką, znakomite jedzenie, podróże i rozrywka dla wszystkich. Fanom gastronomii i nowych smaków na pewno przypadnie do gustu strefa foodtrucków z kuchnią z całego świata.
Dla dzieci przygotowano liczne warsztaty i zajęcia, a wszystko pod wspólnym mianownikiem – wodą.

To jednak nie wszystko!

więcej na: http://sternabydgoszcz.pl 

FB https://www.facebook.com/SterNaBydgoszcz

Instagram https://www.instagram.com/sternabydgoszcz/

 

Obrazy: snb.png


W Muzeum Kanału Bydgoskiego

Uczniowie klasy 3a wybrali się do Muzeum Kanału Bydgoskiego. Poznali historię miasta widzianego z perspektywy wody oraz ciekawostki związane z historią Kanału Bydgoskiego. Brali również udział w grze miejskiej. Mały przewodnik, syn śluzowego, Bonifacy oprowadził dzieci po zabytkach wodnego miasta.

Obrazy: ls1.jpg

Obrazy: ls2.jpg