Nawigacja
 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
BIP 
Edu(R)Ewolucja 
Chwalimy się - SP 46 sportem stoi :)

Uczniowie naszej szkoły zostali vicemistrzami Bydgoszczy w Igrzyskach Młodzieży szkolnej w szachach. Drużyna wystąpiła w składzie: Dominik Bagniewski, Kacper Grzechowiak oraz Szymon Hołyński. Chłopcy jednocześnie awansowali do następnego szczebla rozgrywek sportowych (wojewódzkich).

Obrazy newsów: szachy2019.jpg 

GRATULACJE 

 
Detektywi na tropie historii

Klasa 3b wzięła udział w "Grze detektywistycznej" na Wyspie Młyńskiej. Wykonując różne zadania dzieci zwiedzały zabytkowe budynki na wyspie. Poznały ich historię i obecne wykorzystanie na muzea. Głównym zadaniem dzieci było znalezienie skarbu bydgoskiego ukrytego w jednym z budynków. Oczywiście udało się. Skarb okazał się imponującym zbiorem złotych monet, biżuterii, guzików i wielu innych przedmiotów. Na zakończenie wycieczki dzieci samodzielnie wybijały sobie pamiątkowe monety. 

 
Próbne egzaminy

Obrazy: a.png

 
Sukcesy literackie

Uczennice klasy 8a wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Los naszych braci mniejszych jest w moich rękach- list do...", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 63 w Bydgoszczy.

Dziewczyny napisały listy o swoich pupilach oraz o tym jak pomagają zwierzętom. Uczennice wzięły też udział w warsztatach fotograficzno-plastycznych,które  zostały przygotowane przez SP nr 63.
Michalina Rasmus zajęła I miejsce, Aleksandra Pasgreta i Adrianna Kufel  otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!!

Obrazy: 1a.jpg
 
Spotkania ze zwierzakami

29.11.2019 w ramach projektu "Mój pupil" do 1A zawitały chomiki - Mela i Ela. Ich właścicielki Małgosia Barańska i Łaura Kasprowicz ugruntowały naszą wiedzę o tych małych i miłych zawierzątkach.

Obrazy: ch.jpg
 
Z wizytą w bibliotece

28.11.2019 uczniowie klasy 1A byli w Miejskiej Bibliotece im W. Bełzy na spotkaniu z autorką Renatą Piątkowską. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zarówno opowieści autorki o bohaterach jej książek, jak i lektorki, która w atrakcyjny sposób czytała wybrane fragmenty.

Polecamy m.in. "Gang słodziaków", "Mruk", "Szczęście śpi na lewym boku" i wiele innych. Dzieci otrzymały autografy, mogły też zakupić wybrane książeczki.

Obrazy: a1.jpg

 
Wygraliśmy!

Obrazy: k1.png

 
Z myślą o karierze

Uczniowie klas 8 razem ze szkolnym doradcą zawodowym wzięli udział w "Dniach Kariery" organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1. 

Mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać o wielu szkołach ponadpodstawowych w naszym mieście a także porozmawiać z ich uczniami. 

Uczestniczyliśmy też w turnieju zawodoznawczym. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce na dwanaście startujących szkół. Gratulujemy!

Obrazy: a.jpg

 
Wieczór z grami

W środę 27 listopada, uczniowie naszej szkoły brali udział w "Wieczorze gier planszowych". Dzieci świetnie się bawiły grając w gry zręcznościowe, strategiczne, edukacyjne, a przede wszystkim spędzając razem czas. Towarzyszyły im p. M. Abramowska i p. M.Sułacz. 

Obrazy: g1.jpg


 
Bookcrossing w naszej szkole

Ruszamy z bookcrossingiem w Naszej szkole! Na holach pojawiły się już skrzynki, które wykonywały klasy. Jeszcze w tym tygodniu skrzynki i półki wypełnią się książkami. 

W międzyczasie, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem

• Książki wyłożone na naszym bookcrossingowym regale są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi; uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom i wszystkim gościom.
• Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie i zacząć czytać.
• Z wolnego księgozbioru można korzystać na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.
• Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
• Jeśli bierzesz książkę z półki, to wstaw na jej miejsce inną książkę, aby nasza biblioteczka nigdy nie była pusta.
• Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone.
• Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki.
• W strefie bookcrossingowej pojawią się pufy.
• Pierwszeństwo z ich korzystania mają te osoby, które czytają książkę.
• Darzymy Cię zaufaniem!
• Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.

Śledź akcję na bieżąco: 

 
A my kochamy sport . SP 46 "żyje" sportem

I znowu kolejna wygrana SP 46 w Turnieju ze Sportem na Ty i tym samym awans do półfinału czyli kolejne wyjście klasy 3c z Ewą Pokojską i Karolem Filarskim.

Obrazy newsów: 3c_11_2019.jpeg


 
Szkolny bookcrossing 
Edu(R)ewolucja - Robociaki 
Edu(R)ewolucja - z gliny ulepione 
Linia Dzieciom 
LA dla każdego 
Technologie 
Taekwondo 
Kyokushin Karate 
Wygenerowano w sekund: 0.02
90,483 unikalne wizyty