The Gruffalo - przedstawienie 2a

Uczniowie klasy 2A, wraz z nauczycielem, panią Pauliną Kamińską, przygotowali przedstawienie po angielsku: „The Gruffalo” na podstawie książki autorstwa Julii Donaldson i Axela Schefflera o tym samym tytule. Samodzielne wykonane przez uczniów plakaty stworzyły doskonałą scenografię dla historyjki o stworku Gruffalo. Dzieci chętnie brały udział w próbach i planowaniu kostiumów. Cały występ okazał się cudownym doświadczeniem i bardzo dobrą zabawą.

Reading builds knowledge!

Dnia 23 kwietnia 2021 odbył się finał konkursu READING BUILDS KNOWLEDGE. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej z Nowej Wsi Wielkiej oraz przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej z Bydgoszczy. Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Konkurs został objęty patronatem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Jesteśmy przyjazną szkołą!

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie "Przyjazna szkoła". W programie edukacyjnym brała udział klasa 8c wraz z wychowawcą.

Wśród zadań, z którymi zmierzyli się uczestnicy były m.in. tematy związane z tolerancją oraz migracją.

Obrazy: Erasmus.png

Mali aktorzy!

Uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt. "Help from friends" ("Przyjacielska pomoc") w ramach cyklu zajęć "In the world of fairy tales in English". Nie było to łatwe zadanie. Trzeba było zaplanować scenografię, przygotować kostiumy i nauczyć się ról. Podczas prób uczniowie przekonali się, jak trudna jest praca aktora. Dodatkową trudnością był tekst w języku angielskim.

Okazało się, że uczniowie doskonale sobie z wszystkim poradzili a występ był niesamowitym przeżyciem i wielką przygodą.

Dzień mamy w SP46

Mali konstruktorzy!

Uczniowie klasy 1a zabawili się w konstruktorów. Tym razem postanowili sami zaprojektować i skonstruować własne roboty. Pomysłowość i efekty ich pracy są imponujące. Zobaczcie sami.

Roboty
Trzymamy kciuki za Ósmoklasistów!

Naszym kochanym Ósmoklasistom życzymy wymarzonych zadań na egzaminach!
Pamiętajcie, że jesteście najlepsi!

Nasz patron - Unia Europejska!

9 maja obchodziliśmy Dzień Europy. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace o Unii Europejskiej i krajach, które do niej należą, a także o wyjątkowych zabytkach. Część z plakatów prezentujemy poniżej. Zapraszamy do oglądania.

Plakaty
Sukces literacki!

Nasza Uczennica, Zuzanna Budnik z klasy 6e, zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim, którego organizatorem był bydgoski Pałac Młodzieży. Gratulujemy!

Obrazy: la.png

Sukces!

Z radością informujemy, że uczeń klasy 7, Mateusz Chrzanowski zajął III miejsce w X regionalnym konkursie "Niemcy - znani i lubiani" oragnizowanym przez bydgoski Zespół Szkół Budowalnych.

Gratulujemy!!

Obrazy: dl.png

Nasza szkoła jest przyjazna!

Uczniowie z klasy 8c wraz z wychowawcą brali udział w projekcie fundacji EMIC, który dotyczył wielokulturowości. Projekt "Przyjazna szkoła" składał się z wielu aktywności, warsztatów, spotkań oraz pracy uczniów.

Efekty prezentujemy w prezentacji, którą przedstawialiśmy podczas seminarium podsumowującego, które odbyło się 7 maja.

Prezentacja