Szkolny bookcrossing
Linia Dzieciom
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Komunikat

Informujemy, że w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, dniach 12 i 13 marca nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze,  a jedynie działania opiekuńcze.

Prosimy, aby w tych dniach do szkoły przyszły tylko te dzieci, które nie będą  miały zapewnionej opieki w domu. Dzieci, które będą w szkole, będą mogły zjeść obiad.

Natomiast od poniedziałku tj. od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. szkoła będzie zamknięta. W związku z tym odwołane są też zebrania i drzwi otwarte. 

Rodzicom, którzy mają dziecko w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły. 

Zwracamy też uwagę, by pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Zaleca się unikanie dużych skupisk ludzi (np. komunikacja publiczna, kina, centra handlowe, teatry).

Przypominamy, że to nie jest czas wolny od nauki - prosimy o bieżące sprawdzanie wiadomości przez e-dziennik, nauczyciele będą korzystać z tej formy komunikacji w celu przekazywania zadań do wykonania. Można też skorzystać z bezpłatnej platformy epodreczniki.pl. 

Przypominamy także o przestrzeganiu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywamy. 

Pełna informacja Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy


Ważna informacja!

Informujemy, że sprawdzian kompetencji językowych dla klas pierwszych (z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego), który miał odbyć się w dniu 12 marca - zostaje ODWOŁANY. 

O nowym terminie będziemy informować na bieżąco. 


Świętujemy Dzień Kobiet

Wszystkie Dziewczynki obdarowywane dziś były różnymi drobiazgami oraz dużą życzliwością i sympatią ze strony Chłopców.

Wszystkim Dziewczynkom i Kobietom z SP 46 życzymy wielu powodów do uśmiechów, dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń. 

Obrazy: dkob.jpg


Strzelaj jak wuefista:)i zapisz się do sekcji strzeleckiej Zawisza Bydgoszcz

Obrazy newsów: whatsapp_image_2020-03-02_at_160104.jpegObrazy newsów: whatsapp_image_2020-03-02_at_160055.jpeg


Podziel się swoim 1%. Wspieraj edukację!

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na działalność Rady Rodziców SP 46 poprzez fundację Młodzi Młodym.

Zgromadzone środki pomogą w finasowaniu nagród dla uczniów oraz wyposażenia szkoły. 
Subkonto jest już aktywne:
KRS 0000270261 cel szczegółowy: SP 46 BYDGOSZCZ 9698

Bardzo ważne, aby podać w deklaracji cel szczegółowy, ponieważ bez niego środki nie trafią na subkonto szkoły. 
Zachęcamy do wspierania edukacji!
Obrazy: proc1.png
Obrazy: proc2.png

Finalistki "Dyktanda o Złote Pióro Dyrektora WiMBP w Bydgoszczy"

21 lutego w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Marysia Blacha i Zuzia Ibiańska z klasy 8a udały się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na Starym Rynku. Tam zmagały się z trudnym tekstem dyktanda.

Oprócz tego była to okazja, by zwiedzić bibliotekę, pograć w gry planszowe i skosztować tortu z okazji 10. edycji dyktanda.

Obrazy: p2.jpg


Konkurs - ojcowie założyciele Unii Europejskiej

9 maja 2020 roku będziemy obchodzić 70 rocznicę ogłoszenia Deklaracji Schumana – uznawanej za jeden z pierwszych etapów integracji europejskiej, która doprowadziła do powstania Unii Europejskiej. Zapraszamy do wziecia udziału w konkursie plastycznym, którgo celem jest upowszechnienie wiedzy o ojcach założycielach Unii Europejskiej i o ideach, które im przyświecały. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. 


Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, dlatego w piątek uczniowie z klas 8a i 8c wraz z nauczycielami historii, udali się na skwer Aleksandra Krzyżanowskiego-Wilka, jednego z bohaterów oraz więźnia politycznego okresu stalinowskiego.

Uczniwie przypomnieli jego biografię oraz zapalili znicze przed głazem upamiętniającym Krzyżanowskiego. 

Obrazy: zw.jpg


Komunikat

W związku z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej, zwracamy się z prośbą o to, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły. 

Prosimy też o zapoznanie się z aktualną informacją Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch. 

Informacja GIS

Jednocześnie przypominamy, jak skutecznie myć ręce.

Obrazy: r.png


Sukcesy w konkursie języka angielskiego
W dniu 26.02.2020 braliśmy udział w powiatowym konkursie czytelniczym "Reading builds knowledge" organizowanym przez Szkołę Podstawową z Nowej Wsi Wielkiej. Partnerem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana  Rejewskiego w Bydgoszczy. Celami konkursu były upowszechnienie nawyku czytania w języku angielskim wśród uczniów szkół podstawowych i popularyzacja literatury angielskojęzycznej i autorów anglojęzycznych.
Nasza szkoła wyłoniła dwa czteroosobowe zespoły konkursowe:

- jeden zespół na etapie klas 5-6: Mikołaj Tomasik kl.6a, Marianna Balcer kl.6a, Vanessa Oleksy kl.5a, Wikoria Jabłkowska kl.5a

- drugi zespół na etapie klas 7-8: Melania Semrau kl.7a, Dominika Olszewska kl.7a, Izabela Orwat kl.7a, Gracjan Olesky kl.7a.

Podczas konkursu nasi uczniowie wykazali się świetną wiedzą z przeczytanych w języku angielskim książek, głośno zaprezentowali wybrany fragmentu tekstu i odczytali go z podziałem na role. W przerwie konkursu uczestnicy spotkali się z uczniami międzynarodowej szkoły dla dzieci oficerów NATO.

Nasza szkoła odniosła dwa sukcesy: zespół kl.5-6 zdobył 3 miejsce, a zespół klas 7 zajął 2 miejsce w konkursie. Gratulujemy!!!

Obrazy: a1.jpg

Obrazy: a1.jpg


Niecodzienny gość w szkole

26 lutego uczniowie z klas młodszych mieli okazję zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawostek o alpakach.

Alpak, który odwiedził naszą szkołę był bardzo przyjazny, można było go śmiało pogłaskać, co dzieci czyniły z wielką radością.

Obrazy: ll.jpg