Komunikat

Informujemy, że w poniedziałek 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III wracają na zajęcia do szkoły. Uczniowie klas IV-VIII nadal pracują zdalnie.

Dzieci przychodzą do szkoły 18 stycznia 2021 r. zgodnie ze "stacjonarnym" planem lekcji, obowiązującym przed przerwą świąteczną i feriami.

Od pierwszego dnia po feriach czynna będzie świetlica i wydawane będą obiady.

Świąteczny prezent od ósmoklasistów

Najstarsi uczniowie w szkole składają wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne:

Świąteczny eTwinning

Projekt zatytułowany „Christmas is just around the corner 2” jest drugą edycją projektu eTwinning i realizowany jest od 1 grudnia 2020. Ma na celu uatrakcyjnienie treści edukacyjnych poprzez wybór tematu zintegrowanego z podstawą programową z kilku przedmiotów nauczania: język angielski, język niemiecki, muzyka, plastyka, religia, informatyka; podkreślenie, że nauka języków i komunikowanie się w różnych językach umożliwia upowszechnianie różnorodności kulturowej oraz wzajemne zrozumienie; poszerzenie wiedzy dzieci na temat tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia w innych krajach europejskich; dzielenie się zwyczajami związanymi ze świętami poprzez śpiewanie piosenek świątecznych i wysyłanie kartek pocztowych z życzeniami świątecznymi; poszerzenie słownictwa w języku angielskim z zakresu tematyki świątecznej; doskonalenie umiejętności pracy zespołowej; podniesienie kompetencji informacyjno- komunikacyjnych zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. W projekcie biorą udział: szkoła z Polski, szkoła z Litwy, Macedonii Północnej i Portugalii. Koordynatorem projektu jest szkoła polska. W projekcie zaplanowano i zrealizowano następujące działania: wykonanie interaktywnych kartek świątecznych i ozdób świątecznych; nagranie piosenki na koncert świąteczny; sporządzenie listy wskazówek, jak spędzać święta w czasie pandemii. Wszystkie szkoły wykonują zaplanowane działania, współtworząc bezpieczną platformę – TwinSpace.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Naszej zabawie:

Link do wersji polskiej:

lub przez joinmyquiz.com  kod 428514

Link -wersja angielska, klasy starsze

i klasy 1-4

Zobacz prace świąteczne uczniów: https://trello.com/b/YUz0IE7M/christmas-ornaments

Literacka choinka

Uczniowie klasy 8a przygotowali literackie wersje choinek. W środku każdej z nich można znaleźć symbole związane z lekturami.

Obrazy: g2.pngObrazy: a.pngObrazy: aga.pngObrazy: as4.pngObrazy: bk.pngObrazy: eg.pngObrazy: a.png

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Dawno, dawno temu w pewnym tajemniczym mieście, (…) mieszkał Mikołaj. Codziennie śniła mu się Fabryka pełna kolorów, którymi można ubarwić i zaczarować nawet najbardziej smutne i ponure miejsca na świecie…

Miejsce to owiane jest tajemnicą. Wszyscy wiedzą, że istnieje, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje i jak wygląda… Na specjalne życzenie Świętego Mikołaja ponownie zostało udostępnione dzieciom! Do Fabryki udali się uczniowie klasy 1a. Emocje były ogromne. Sami zobaczcie co się działo.

Obrazy: fsw.png

Świąteczne komiksy 4a

Uczniowie klasy 4a po omówieniu na języku polskim  lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" J. Christy, sami wcielili się w twórców komiksu. Inna była tylko tematyka. Mieli stworzyć świąteczną historyjkę komiksową. Prace są bardzo pomysłowe i można zobaczyć oraz poczytać o  św.Mikołaju, reniferach czy choince.

Obrazy: kom1.pngObrazy: kom2.pngObrazy: kom3.pngObrazy: kom4.pngObrazy: kom5.pngObrazy: kom6.png

Obrazy: kom7.png Obrazy: kom8.png

W świątecznej pracowni elfów

W klasie 1a przygotowania do świąt trwają nieprzerwanie. Uczniowie rysują, wycinają, sklejają, szyją i ozdabiają. Wszyscy się przy tym dobrze bawią. Oto efekty pracy.

Obrazy: em.png Obrazy: a.png

Coraz bliżej święta!

Na lekcjach informatyki, uczniowie z klas piątych, szóstych i siódmych, przygotowali prezentacje pt. "Magia Świąt". Zachęcamy do obejrzenia kilku z nich. Dzięki temu wszyscy poczujemy magię świąt!

Prezentacja 1

Prezentacja 2

Prezentacja 3

Obrazy: jes.jpg

Mali odkrywcy kosmosu

Klasa 2A poznała tajemnice kosmosu. Uczniowie zagłębili się w nauce zwanej astronomią – dowiedzieli się, kim był Mikołaj Kopernik, poznali gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie w Układzie Słonecznym. Wiedzą już też jak powstaje dzień i noc. Wykonali piękne obrazki.

Obrazy: n2.png

Obrazy: ssu.png

4c zachęca - czytajcie książki!

Na lekcjach języka polskiego często rozmawiamy o książkach. Uczniowie i uczennice z klasy 4c przygotowali krótkie nagrania, w których zachęcali do czytania swoich ulubionych lektur. Zachęcamy do obejrzenia.

Całkiem fajny gang ;)

Uczniowie klasy 1a już doskonale wiedzą, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo naszej planety. Wraz z ekipą "Fajniaków" odkrywali magię natury i poznawali tajemnice czterech żywiołów (powietrza, wody, ognia i ziemi). Teraz będą odważnymi strażnikami przyrody.

Obrazy: gf11.png Obrazy: gf22.png