Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

1 września uroczyście przywitaliśmy nowy Rok Szkolny 2022/2023. Mamy nadzieję, że uśmiechy i dobra energia będą towarzyszyć wszystkim przez cały rok. 

 

Obrazy: nr.png


Informacja o posiłkach w SP46 na rok 2022/2023
Newsy
Od dnia 22 .08.2022r. można zapisywać dzieci na obiady szkolne na rok 2022/2023  
 plik do pobrania znajduje się w zakładce obiady.
Deklarację i oświadczenie można dostarczać do szkoły i wrzucać do skrzynki, która znajduje się przy wejściu głównym budynku lub elektronicznie na podany adres znajdujący się w deklaracji

 


Półkolonie w Naszej szkole

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano dwa turnusy półkolonii letnich (w terminie 27.06-8.07.2022 r.). Uczestniczyło w nich 90 dzieci pod opieką wychowawców: Agnieszki Kosickiej, Małgorzaty Abramowskiej, Bożeny Nowak, Alicji Gach i czuwającej nad całością półkolonii kierownikiem Anną Brzostek.

Półkoloniści brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z zajęć rekreacyjnych oraz zajęć o charakterze profilaktycznym, które prowadziła pani Maria Strabel. Odpowiednie metody i formy pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do aktywnego wypoczynku. Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie wakacji. Ich uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Również swoje zadowolenie wyrazili rodzice i opiekunowie naszych uczniów. A gdzie byliśmy i co robiliśmy, obejrzycie na fotografiach poniżej :)

Obrazy: pa.png

Obrazy: pa1.png


Podręczniki do religii - informacja

Uczniów,  którzy będą uczęszczali na lekcje religii obowiązują  podręczniki, zeszyty ćwiczeń lub karty pracy, które należy zakupić samodzielnie:

Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023

Klasa I

Poznaję Boży świat, red. K.Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa II

Odkrywam Królestwo Boże ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa III 

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Poznaję Jezusa, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność

Klasa IV

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Miejsce pełne Bogactw, ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa V

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy, red. K.. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VI

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno, red. ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VII

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Szczęśliwi, którzy czynią dobro, red. K.. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo Jedność, Kielce

Klasa VIII

Podręcznik i karty pracy

Aby nie ustać w drodze, red. J. Szpet, D. Jackowiak, Wydawnictwo św. Wojciech, Poznań

klasa 3
podręcznik i zeszyt ćwiczeń
Poznaję Jezusa
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wydawnictwo Jedność

Relacja z Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego klas ósmych

23 czerwca klasy ósme uroczyście pożegnały się ze Szkołą Podstawową. Zapraszamy do obejrzenia relacji. 


Zakończenie kursu pływania

Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w kursie pływania w ramach programu "Umiem pływać". Nadszedł czas na podsumowanie zajęć na basenie "Piąta Fala". Zapraszamy na krótka filmową relację. 

Wielkie podziękowania dla pana Karola Filarskiego i Tomka Leszczyńskiego. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że są to najlepsi instruktorzy pływania.
Obrazy: bt.png

Together we are Europe!

Właśnie zakończyliśmy realizację projektu eTwinning „TOGETHER WE ARE EUROPE”.

Był to projekt, w którym uczestniczyło 5 szkół partnerskich z Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski. Projekt realizowany był od września 2021 do czerwca 2022. Koordynatorkami projektu w naszej szkole były panie: Grażyna Wojtach i Paulina Kamińska. Uczestnicząc w tym projekcie daliśmy szansę naszym uczniom komunikować się z rówieśnikami z innych krajów europejskich, poprawiliśmy ich umiejętności językowe i nauczyliśmy ich patrzenia na własną kulturę z perspektywy bycia częścią społeczności europejskiej. W projekcie zaplanowaliśmy wykonanie wspólnych zadań, dzieliliśmy się wiedzą i spotykaliśmy się online na platformie Teams. Projekt dotyczył spraw bliskich naszym uczniom, takich jak: życie w domu, szkole, formy spędzania czasu wolnego, moje miasto i kraj, nasze tradycje, a także innych treści, które były zintegrowane z treściami nauczanymi w szkole. W naszej szkole w projekcie uczestniczyła klasa 7a i 8a.


Młodzi aktorzy w akcji

W Naszej szkole działa Koło Teatralne, którego opiekunką jest Pani Agnieszka Kosicka. Młodzi aktorzy chętnie uczestniczą w próbach, przygotowują również scenografię, kostiumy i rekwizyty. 

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia pod tytułem "Zamieszanie w krainie bajek"!Let's go to the zoo!

Uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie w języku angielskim: "Let’s go to the zoo". Rodzice pomogli nam przygotować stroje i scenografię. Próby trwały przez kilka tygodni, ale wspólna praca przyniosła nam wiele frajdy! Przedstawienie obejrzeli rodzice, dzieci klas młodszych oraz dzieci przedszkolne. Młodzi aktorzy spisali się wyśmienicie!

Obrazy: wt.png

Obrazy: wt1.png


Wyprawka Pierwszaka!

W zakładce "Wyprawka Pierwszaka 2022/2023" można znaleźć informacje o niezbędnym wyposażeniu uczniów i uczennic, którzy od września rozpoczną naukę w Naszej szkole.