Teatrzyk najmłodszych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia oraz na początku stycznia młodsza społeczność szkolna miała okazję zobaczyć przedstawienie pod tytułem "Christmas at the zoo". Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 2A w wersji angielskiej pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego -  Pauliny Kamińskiej.

Specjalny występ odbył się dla zaproszonych rodziców. Naszą odwiedzili również najmłodsi widzowie - koledzy i koleżanki z pobliskich przedszkoli - Niepublicznego Przedszkola STEP oraz z Przedszkola nr 18.
Publiczność razem z aktorami mogła się przenieść do zoo i zobaczyć przygotowania zwierząt do świąt i do przywitania Gwiazdora.

Obrazy: pts.jpg

Świąteczny czas

Tuż przed świętami Naszą szkołę odwiedził Kuba Hojan - absolwent. Dzięki tej wizycie powstał krótki filmik prezentujący wigilijne spotkania klasowe oraz szkolne jasełka. Dziękujemy i zapraszamy częściej :)

Życzenia od...
Sukcesy językowe!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas ósmych odnieśli sukcesy w XIX Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych!!
W tym roku konkurs dotyczył kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, USA i Australii. Przebiegał w trzech etapach: szkolnym, w którym wzięło udział 17 uczniów z naszej szkoły; międzyszkolnym, do którego zakwalifikowało się 5 uczniów z naszej szkoły; finałowym, w którym znalazła się finałowa dziesiątka, w tym 3 uczniów z naszej szkoły.
Etap ten odbył się 2 grudnia 2022 w Urzędzie Miasta i polegał na przedstawieniu w języku angielskim 10-minutowej prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego zagadnienia z kultury, sportu, literatury, geografii, historii lub polityki krajów Wielkiej Brytanii, USA lub Australii. Do końcowej punktacji doliczano wynik testu z etapu międzyszkolnego.
Oto miejsca naszych reprezentantów:

- I miejsce zajęła Wiktoria Jabłkowska z kl.8a,

- II miejsce zajął Michał Kiedrowski z k.8a - jego prezentacja okazała się najlepsza

- IV miejsce zajął Oskar Ciechanowski z kl.8a.

Gratulujemy!!!

Obrazy: go.png

Obrazy: go1.png

Coraz bliżej Święta!

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął w wyjątkowej atmosferze. Wychowawcy razem ze swoimi uczniami zorganizowali klasowe spotkania wigilijne. Był to czas na rozmowy, wspólne kolędowanie oraz obdarowanie się upominkami.

Mogliśmy też uczestniczyć w Jasełkach, które wprowadziły wszystkich w radosny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Obrazy: j1.jpg

Bombka matematyczna

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły udowodnili, że ozdoby świąteczne mogą być również matematyczne. Uczestnicy konkursu „Bombka matematyczna” wykazali się wielką kreatywnością i pracowitością.
Zadaniem było wykonanie bombki z motywami matematycznymi. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe.

Zwycięzcami zostali:

z klas IV-VI

I miejsce: Vanessa Ciesielska z kl.4B oraz Amelia Brzostek z kl. 6a

II miejsce: Zuzanna Mańkowska z kl.5C oraz Oskar Brudnicki z kl.5A

III miejsce: Kaja Michalska z kl.4C oraz Michalina Stefankiewicz z kl.5A

z klas VII-VIII

I miejsce: Zuzanna Zielińska z kl.8A oraz Lena Skalska z kl.7A

II miejsce: Marcel Michalski z kl.8D

III miejsce: Nikodem Kawczyński z kl.8D

Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym pierwszy semestr.

Obrazy: sa.png

Obrazy: sa1.png

Sukces literacki

Uczennica klasy 8d - Inga Nowacka, zajęła trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Twórca rodzi się w Tobie".

Inga napisała opowiadanie, którego akcja dzieje się w Bydgoszczy. Tekst poruszał ważne kwestie: asertywność oraz wartość prawdziwej przyjaźni.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obrazy: in.jpeg

Wodne mikołajki

Mikołajkowe zabawy w wodzie sprawiły wiele frajdy młodym pływakom. Podczas cotygodniowych zajęć na basenie uczniowie z klas 5a i 5c mogli skorzystać z wielu wodnych atrakcji.

Obrazy: bb1.png

Obrazy: bb.jpg

Książki pod choinkę

Obrazy: nb.png

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Za otrzymane środki finansowe zakupiony został zestaw komputerowy dla biblioteki oraz dużo nowych książek: nowości wydawniczych, książek przygodowych, historycznych i tak lubianej przez uczniów fantastyki.

Biblioteka zaprasza do oglądania wystawy i wypożyczania książek, wśród których znajdują się także te, o których uczniowie pisali w swoich „Marzeniach czytelniczych”. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Obrazy: bn.png

Mistrzowie łamania szyfrów

Uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Holka (8b), Ernest Januszewski (8c) i Jakub Langowski (8c) brali udział drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie „Twierdza szyfrów i zagadek logicznych Mariana Rejewskiego”. Rywalizacja odbywała się w przestrzeni internetowej. Zadanie polegało na odbyciu wirtualnej podróży po budynku Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy, gdzie patronem jest właśnie Marian Rejewski - wybitny polski kryptolog, człowiek, który rozszyfrował kod niemieckiej Enigmy. W różnych częściach szkoły ukryte było 15 zadań z zakresu matematyki, historii i wiedzy ogólnej, mających postać szyfrów, rebusów i logicznych zagadek. Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli II miejsce! Gratulujemy!!!

Obrazy: km.jpg

Obrazy: km1.jpg

W poszukiwaniu magii świąt

Klasy 1a i 3a odbyły wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Kozielcu. Uczestniczyli tam w warsztatach, podczas których dzieci robiły kartki i ozdoby świąteczne. Nie zabrakło informacji o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Uczniowie spotkali również zwierzęta, które można było poczęstować marchewką.

Obrazy: kw.jpg