Jedzmy zdrowo!

Zadbajmy aby w Naszych posiłkach nie było „pustych kalorii”. Pamiętaj! – „Jestem tym - co jesz”.

Zapraszamy do śledzenia padletu: https://padlet.com/smacznywf/tqn7y32whqwj (znajdziecie go również po prawej stronie strony).

Zamieszczamy tam Wasze propozycje, na smaczny i zdrowy posiłek.

Jeżeli chcesz, aby i Twoja propozycja na zdrową przekąskę, zdrowy deser, albo zdrowe śniadanie znalazła się na  stronie: zrób zdjęcie, podaj przepis i prześlij je do swojego nauczyciela Wf-u.

Zapraszamy!

Lekcje online

Zachęcamy do uczestniczenia w lekcjach online "na żywo" z możliwością zadawania pytań.

Projekt jest realizowany pod auspicjami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i odbywa się codziennie dla szkół podstawowych oraz liceów.

- Na YouTubie można zobaczyć program lekcji, zajęcia nagrane, oraz zapowiedzi nadchodzących lekcji:

- Na Facebooku również można obejrzeć te same lekcje i zadawać pytania na żywo.

Zachęcamy do zapoznania się z tą możliwością nauki.

Informator dla klas 8

Drodzy uczniowie klas 8 oraz ich rodzice

Specjalnie dla Was powstała zakładka "Informator dla klas 8" dostępna na górze strony w panelu nawigacyjnym.

Będziemy tam umieszczać ważne dla Was informacje.

Guzikowa wiosna

Zachęcamy do obejrzenia wiosennych prac uczniów 1b.

Obrazy: as1.jpg

Uczniowie zachęcają - ZOSTAŃ W DOMU!

Jednym z dodatkowych zadań w klasach 7A,7B, 7C i 8A było wzięcie udziału w akcji #zostańwdomu.

Oto efekty:

Wielkanocne życzenia :)
Wiosenny zawrót głowy

Uczniowie z klasy 1c świetnie radzą sobie z zadaniami plastycznymi. Zapraszamy do oglądania.

Obrazy: pr2.jpg

Wiosna gra nam w duszy

Nasi najmłodsi uczniowie bardzo chętnie wykonują zadania zaproponowane przez nauczycieli.

Wiosenne prace plastyczne zostały wykonane między innymi przez 1a. Są piękne, kolorowe i bardzo optymistyczne. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Obrazy: kw1.jpg

Obiady - informacja

Z uwagi na zaistniałą sytuację, prosimy o wyrozumiałość. Wszystkie nadpłaty za obiady zostaną rozliczone po powrocie dzieci do szkoły.

Kontakt z doradcą zawodowym i oferta szkół

Informujemy, że przez stronę internetową Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy, można skontaktować się z ekspertem w zakresie poradnictwa zawodowego.

Zachęcamy do kontaktu szczególnie ósmoklasistów oraz ich rodziców.

Formularz kontaktowy

Warto zapoznać się również z ofertą bydgoskich szkół ponadpodstawowych, która dostępna jest w zakładce "Doradztwo zawodowe" oraz poniżej:

Egzaminy próbne dla klas 8 - ważny komunikat

Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie

Uprzejmie informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

Zainteresowani uczniowie naszej szkoły będą mogli podejść do tej próby w dniach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne (u nas język angielski).