Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Let's go to the zoo!

Uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie w języku angielskim: "Let’s go to the zoo". Rodzice pomogli nam przygotować stroje i scenografię. Próby trwały przez kilka tygodni, ale wspólna praca przyniosła nam wiele frajdy! Przedstawienie obejrzeli rodzice, dzieci klas młodszych oraz dzieci przedszkolne. Młodzi aktorzy spisali się wyśmienicie!

Obrazy: wt.png

Obrazy: wt1.png


Wyprawka Pierwszaka!

W zakładce "Wyprawka Pierwszaka 2022/2023" można znaleźć informacje o niezbędnym wyposażeniu uczniów i uczennic, którzy od września rozpoczną naukę w Naszej szkole. 


Projekty edukacyjne w Naszej szkole

W Naszej szkole realizujemy wiele projektów edukacyjnych: krótszych (na jedną, dwie lekcje) oraz dłuższych. 

Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich :)


2a i 2b w Toruniu

Klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Torunia. Na miejscu czekało wiele atrakcji. W Plantetarium obejrzeli seans "Cudowna podróż". Następnie, w Piernikarni Mistrza Bogumiła przygotowali i upiekli pierniki. Kolejną atrakcją był Młyn Wiedzy. Tam uczniowie poznawali tajniki nauki i techniki poprzez samodzielne doświadczenia. Nie zabrakło też wizyty na Starówce i pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika. 

Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. 

Obrazy: tw1.jpg

Obrazy: tw2.jpg

Obrazy: tw3.jpg


Teatralne zmagania 2a

Uczniowie klasy 2a przygotowali dwa teatrzyki anglojęzyczne: "Cinderella" oraz "Thumbelina". Prace i próby trwały przez kilka tygodni. Trzeba było nauczyć się ról, przygotować stroje, rekwizyty i scenografię. Przedstawienie obejrzeli rodzice, dzieci klas młodszych oraz dzieci przedszkolne. 

 

Obrazy: t1.jpg

Obrazy: t2.jpg

Obrazy: t3.jpg

Obrazy: t4.jpg


Bydgoskie półkolonie letnie - ważne informacje

Informujemy, że listy dzieci, które zakwalifikowały się na półkolonie letnie, zostały wywieszone w szkole 8 maja 2022r.

Chcemy również zaprosić rodziców dzieci, które biorą udział w wypoczynku letnim, organizowanym w naszej szkole, na zebranie organizacyjne.

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca w sali nr 28. Rodziców dzieci z pierwszego turnusu zapraszamy na godzinę 16.30. Opiekunów dzieci z drugiego turnusu zapraszamy na godzinę 17.15.


4a i 4b w Więcborku

Klasy 4a i 4b w dniach 7.06-8.06 pojechały na wycieczkę do Więcborka. Na miejscu czekało wiele atrakcji. W Krajeńskim Parku Krajobrazowym budowali domki dla pszczół, samodzielnie pozyskiwali papier czerpany oraz sprawdzali swoją wiedzę z przyrody. 

W Domu Kultury zapoznali się z folklorem i wykonywali dekoracje na płóciennych plecakach. 

Wieczorem wszyscy piekli kiełbaski przy ognisku, bawili się na trampolinie, grali w kometkę. 

Drugiego dnia na wszystkich czekały alpaki. Dzieci karmiły je marchewkami. 

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Obrazy: was1.jpg

Obrazy: was.jpg


Z wizytą w OHP

Klasa 8b udała się z wizytą do Ochotniczego Hufca Pracy. Młodzież mogła porozmawiać z doradcami zawodowymi oraz pośrednikami pracy. Dodatkowo też brali udział w warsztatach malowania na tkaninach. 

 

Obrazy: ohp1.jpg

Obrazy: ohp2.jpg

Obrazy: ohp3.jpg


Kolejne sukcesy!

7 czerwca odbyło się rozdanie nagród i podsumowanie Miejskiego Konkursu Historyczno-Przyrodniczego „Z biegiem czasu, z biegiem Brdy” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 20 w Bydgoszczy. 

III miejsce zdobyły Iga Derech i Zuzanna Zielińska z klasy 7a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obrazy: edb.png


Sukces literacki

Marcin Chrzanowski, uczeń kl. 8d został laureatem III miejsca Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowa, które uzdrawiają duszę". Marcin stworzył charakterystykę Jacka Soplicy, bohatera "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i zaprezentował ją w bardzo ciekawym pokazie multimedialnym. Jego praca została doceniona. Gratulujemy!

 

Obrazy: mch.png


Erasmus bez tajemnic!

Uczniowie klasy 8a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych, które dotyczyło realizacji projektu Erasmus. Dzięki temu mogli poznać kulturę innych państw europejskich oraz dowiedzieć się dlaczego warto brać udział w aktywnościach związanych z Erasmusem. 

Obrazy: pe.jpg