Oswajamy język polski

Koło polonistyczne rozpoczyna prace nad blogiem. Można już zobaczyć pierwsze efekty pracy. Zachęcamy do zaglądania na blog oraz do współtworzenia.

Szczegóły tutaj:

Marcowa propozycja dla "Zdolnych znad Brdy"

Przedstawiamy ofertę Pałacu Młodzieży na marzec 2020 r.

- 25.03.2020, godz. 11:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: biologia, chemia, biotechnologia, genetyka, nauka o żywności i żywieniu.

Odbiorcy: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP).

Klasa 4b z wizytą w świecie książek

Uczniowie klasy 4b w ramach lekcji języka polskiego wybrali się na bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne, gdzie najważniejsza była książka. Pani bibliotekarka opowiedziała jak zbudowana jest książka oraz w jaki sposób powstaje. Oprócz tego dzieci ćwiczyły pamięć, wykonały zakładki do książki i ustalały rady, jak należy książkę traktować.
W bibliotece znajduje się wiele interesujących pozycji czytelniczych i na pewno odwiedzimy jeszcze to miejsce.

Obrazy: 4b.jpg

Ósmoklasiści poznają rynek pracy

Zajęcia doradztwa zawodowego mają pomóc w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Żeby ułatwić ten wybór zaprosiliśmy ekspertkę Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Panią Katarzynę Marszałkowską, która opowiedziała o rynku pracy, przyszłościowych zawodach oraz oczekiwaniach pracodawców.

Obrazy: czestochowa.jpg

Przedszkolaki w naszej szkole!

W czwartek 13 lutego naszą szkołę odwiedziły szcześciolatki z Przedszkola nr 61, Przedszkola nr 18 oraz Przedszkola STEP.

Dzieci obejrzały teatrzyk w języku angielskim pt. "Help for Father Christmas" przygotowany przez uczniów klasy 3a oraz wysłuchały angielskich piosenek w wykonaniu uczniów klasy 5a. Dodatkowo sześciolatki poznały naszą szkołę wędrując w poszukiwaniu "magicznych gwiazdek" oraz "tajemniczego skarbu".

Obrazy: przed.jpg

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

Logowanie  -  https: //naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz

- Rejestracja od 19 lutego 2020 r. od godz. 8:00 do 11 marca 2020 r. do godz.24:00

- Złożenie wniosków/zgłoszeń do 12 marca 2020 r. do godziny 12:00sekretariacie szkoły/termin ostateczny/

- Dziecko z rejonu - rekrutacja obwodowa - drukujemy zgłoszenie

- Dziecko spoza rejonu - drukujemy wniosek oraz stosowne oświadczenia

- Klasa z rozszerzonym językiem angielskim: podania rodziców składamy do 11 marca 2020 r. do godz. 15:00 w sekretariacie szkoły; decydujące są wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych /test zaliczeniowy/

Prosimy o zgłaszanie w szkole rejonowej dzieci, które rozpoczną naukę w szkołach  niepublicznych w innym mieście lub za zagranicą.

Czas podsumowań

W piątek przed feriami odbyły się apele podsumowujące pracę uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020.

Wyróżnienia otrzymały klasy, które przez cały semestr zmagały się w wielu zadaniach. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy byli finalistami licznych konkursów.

Wielu uczniów zostało uhonorowanych szczególnymi wyróżnieniami - Syriuszami. To nagrody przyznawane m.in. za 100% frekwencję czy wyjątkowe zaangażowanie na rzecz szkoły.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Obrazy: s12.jpg

Sukces literacki

Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, Liceum nr VII zorganizowało konkurs literacki "Ojczyzna moja wolna, wolna..."

Małgosia Rachuba z kl. 8a wzięła w nim udział, napisała wiersz, odwołując się do historii swojej rodziny i zajęła II miejsce.
20 stycznia uczennica, wraz z panią Kosicką, wzięła udział w uroczystości w LO nr VII, podczas której  wygłoszono wykład o historii Bydgoszczy oraz wręczono nagrody.

Obrazy: mal.jpg

Podsumowanie semestru w najmłodszych klasach

22.01.2020 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w apelu podsumowującym pierwszy semestr. Było dużo nagród, dyplomów i wyróżnień. W konkursie na Super Klasę, pierwsze miejsce zdobyła klasa 3a, drugie miejsce - klasa1a, a trzecie - klasa 2a.

Najważniejsze wyróżnienie, czyli Syriusza, wręczyła Pani Dyrektor. Jest to szczególna nagroda za wzorową postawę uczniowską oraz aktywną działalność na rzecz klasy i szkoły. Z każdej klasy wyróżniony został jeden uczeń. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Obrazy: p.png

Wspólne sadzenie choinki

Klasa 7a wraz z wychowawcą, zasadziła choinkę, która w okresie świątecznym zdobiła klasę nr 28.

Choinka rośnie już na szkolnym placu zabaw.

Obrazy: ch.jpg

Z twórczą wizytą w MDK nr 1

17 stycznia uczniowie klasy 1c wybrali się do MDK nr 1, w którym brały udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Weronikę Gozdek. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały laurki dla swoich Babć i Dziadków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Obrazy: plas.jpg