Mikołajkowy zawrót głowy

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki. Z tej okazji było wiele różnych zabaw i gier związanych z tym świętem.

Obrazy: md.jpg

Obrazy: mp.jpg

Zdjęcia i tekst autorstwa Dominiki z 6b.

Wesołe zabawy przy choince

Klasa 2b uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt. Zabawy przy choince, organizowanych przez Fundację Stacja Akceptacja. Były to zajęcia edukacyjne przeplatane zabawami ruchowymi z wykorzystaniem kolorowych akcesoriów sportowych i plastycznych.

Obrazy: pb.jpg

Wycieczka do Berlina

9 grudnia mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w wyjeździe do Berlina. Mimo wczesnej pory wyjazdu humory dopisywały. Po Berlinie oprowadziła nas Pani przewodnik, która ciekawie opowiedziała o historii miasta oraz zdradziła wiele ciekawostek. Następnie mogliśmy poczuć świąteczny klimat podczas spaceru po jarmarkach.

Poznając zawody...z wizytą w "budowlance"

Uczniowie klasy 3a udali się do bydgoskiego Zespołu Szkół Budowlanych, aby poznać w jaki sposób uczą się zawodu ich starsi koledzy. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych w pracowniach szkoły oraz własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną.

Obrazy: bm.jpg

Dajemy dzieciom uśmiech!

Upominki dla dzieci z oddziałów onkologicznych oraz z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zostały już dostarczone do siedziby fundacji "Uśmiech nadziei dzieciom" przez uczniów z klasy 7a. Wśród prezentów znalazło się dużo książek, pluszaków, przyborów plastycznych, artykułów higienicznych, gier oraz puzzli.

Szkolni koordynatorzy akcji z klasy 7a bardzo dziękują wszystkim za zaangażowanie oraz włączenie się do akcji!

Obrazy: om1.jpeg

Obrazy: om.jpg

W pracowni Pani Gliny

Klasa 2a wzięła udział w zajęciach w pracowni ceramicznej Pani Gliny. W czasie zajęć uczniowie poznali sposoby pracy z gliną, co  pozwoliło nam  samodzielnie wykonać piękne renifery.

Obrazy: pd.jpg

Z wizytą w operze

Uczniowie klasy 3a wybrali się do Opery Nova na spektakl pt. "Alicja w krainie czarów". Przedstawienie było fantastyczne. Widzów oczarowała gra aktorów i scenografia. Dodatkowe emocje budził fakt, iż na scenie występował kolega z klasy - Maksymilian. Przed spektaklem dzieci miały okazję udać się za kulisy i dokładnie poznać wszystkie zakamarki i tajemnice opery.

Obrazy: op.jpg

Dyskoteka andrzejkowa

23 listopada została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa dla uczniów z klas IV-VI. Klasy starsze (VII-VIII) bawiły się 25 listopada.

Starsi i młodsi bawili się przy rytmach znanych i lubianych piosenek. Był to doskonały czas na integrację między klasami i miłe spędzenie wolnego czasu.

Obrazy: dn.jpg

I Ty możesz zostać humanistą!
Spotkanie z muzyką

Uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w audycji muzycznej w  Filharmonii Pomorskiej. Słuchaliśmy fragmentów arii operowej Straszny dwór. Spotkanie zakończylo się wspólnie zatańczonym polonezem. Na koniec obie klasy udały się na spacer do pobliskiego parku J.Kochanowskiego.

Obrazy: fe.jpg