Teatr po angielsku

Rodzice uczniów klasy 3A mieli okazję zobaczyć swoje dzieci w przedstawieniu w języku angielskim The Cracow Dragon. Uczniów do występu przygotowała pani Paulina Kamińska. Dzieci samodzielnie wykonali dekoracje, np. mury zamku, półki z butami Szewczyka Dratewki, jaskinię Smoka Wawelskiego przy rzece z rybami oraz dekoracje w sali królewskiej.

Społeczność szkolna - uczniowie klas 1-33 wraz z wychowawczyniami również mogli zobaczyć swoich kolegów i koleżanki.

Obrazy: cd.png

Forum Praktyków 2024

W Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się cykliczne spotkanie nauczycieli - Forum Praktyków.

Tegoroczne Forum odbywało się pod hasłem „Ocenianie, które motywuje: narzędzia wspierające aktywność i zaangażowanie na lekcjach języka obcego”.

Anglistki z naszej szkoły, pani Grażyna Wojtach oraz pani Paulina Kamińska nie tylko były uczestniczkami tego forum, ale również prelegentkami. Przedstawiły prezentację pod tytułem: „Ocenianie inaczej”.

Konferencje Forum Praktyków mają na celu wymianę doświadczeń, dobrych praktyk, ciekawych pomysłów, zachęcają do współdziałania na rzecz poprawy nauczania oraz do współpracy między nauczycielami i szkołami.

Obrazy: fp.png

Akcja pomocy dla zwierząt

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska.

Dzięki Wam udało się pomóc wszystkim podopiecznym ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu.
Cieszymy się, że możemy na Was liczyć.

Obrazy: ch.jpg

Wyróżnienie w konkursie

Dnia 31.01.24 w Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym śpiewał zespół sześciu uczennic z naszej szkoły, w składzie: Victoria Niewiecka (4b), Eliza Borkowska (4b), Natalia Popielarz (6a), Kinga Mac (6a), Magdalena Tuczkowska (6a) i Michalina Stefankiewicz (6a). Dziewczęta zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy!

Obrazy: sm.jpg

Tydzień kolorów już od 5 lutego!
Dziękujemy!
Gramy dla WOŚP!

W piątek przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w naszej szkole odbył się kiermasz przekąsek. Klasy przygotowały stanowiska, na których można było kupić: gofry, tosty, ciasto i inne pyszności.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na tegoroczną zbiórkę WOŚP!

Klasy 8 na łyżwach

Klasa 8a i 8b spędziła poniedziałkowe przedpołudnie na łyżwach. Uczniowie szlifowali swoje umiejętności i świetnie się bawili.

Zima w 1a

Chociaż ze śniegiem tej zimy bywa różnie, uczniowie klasy 1a postanowili wykonać bałwanki ze skarpetek. Będzie to uroczy upominek dla babci i dziadka.

Obrazy: bm.jpg

Projekty edukacyjne

Klasa 6B zaprezentowała swoje projekty wulkanów. Dzięki temu na długo zapamiętają tę lekcję geografii.

Zapisy na Kangura matematycznego

Informujemy, że dnia 21 marca (czwartek) 2024 roku o godzinie 9.00 zaplanowano przeprowadzenie Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Koszt uczestnictwa wynosi 16 zł. Chętni wpłacają pieniądze swoim nauczycielom matematyki. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 stycznia.

Niezbędne jest też oddanie wypełnionej zgody z poniższego linku: