Szkolny bookcrossing
Linia Dzieciom
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Oswajamy język polski

Koło polonistyczne rozpoczyna prace nad blogiem. Można już zobaczyć pierwsze efekty pracy. Zachęcamy do zaglądania na blog oraz do współtworzenia. 

Szczegóły tutaj: 

Blog 


Marcowa propozycja dla "Zdolnych znad Brdy"

Przedstawiamy ofertę Pałacu Młodzieży na marzec 2020 r.

- 25.03.2020, godz. 11:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: biologia, chemia, biotechnologia, genetyka, nauka o żywności i żywieniu.

Odbiorcy: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP).


Klasa 4b z wizytą w świecie książek

Uczniowie klasy 4b w ramach lekcji języka polskiego wybrali się na bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne, gdzie najważniejsza była książka. Pani bibliotekarka opowiedziała jak zbudowana jest książka oraz w jaki sposób powstaje. Oprócz tego dzieci ćwiczyły pamięć, wykonały zakładki do książki i ustalały rady, jak należy książkę traktować.
W bibliotece znajduje się wiele interesujących pozycji czytelniczych i na pewno odwiedzimy jeszcze to miejsce.

Obrazy: 4b.jpg


Ósmoklasiści poznają rynek pracy

Zajęcia doradztwa zawodowego mają pomóc w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Żeby ułatwić ten wybór zaprosiliśmy ekspertkę Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Panią Katarzynę Marszałkowską, która opowiedziała o rynku pracy, przyszłościowych zawodach oraz oczekiwaniach pracodawców. 

Obrazy: czestochowa.jpg


Przedszkolaki w naszej szkole!

W czwartek 13 lutego naszą szkołę odwiedziły szcześciolatki z Przedszkola nr 61, Przedszkola nr 18 oraz Przedszkola STEP.

Dzieci obejrzały teatrzyk w języku angielskim pt. "Help for Father Christmas" przygotowany przez uczniów klasy 3a oraz wysłuchały angielskich piosenek w wykonaniu uczniów klasy 5a. Dodatkowo sześciolatki poznały naszą szkołę wędrując w poszukiwaniu "magicznych gwiazdek" oraz "tajemniczego skarbu".

Obrazy: przed.jpg


Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

Logowanie  -  https: //naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz

- Rejestracja od 19 lutego 2020 r. od godz. 8:00 do 11 marca 2020 r. do godz.24:00

- Złożenie wniosków/zgłoszeń do 12 marca 2020 r. do godziny 12:00sekretariacie szkoły/termin ostateczny/

- Dziecko z rejonu - rekrutacja obwodowa - drukujemy zgłoszenie

- Dziecko spoza rejonu - drukujemy wniosek oraz stosowne oświadczenia

- Klasa z rozszerzonym językiem angielskim: podania rodziców składamy do 11 marca 2020 r. do godz. 15:00 w sekretariacie szkoły; decydujące są wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych /test zaliczeniowy/

Prosimy o zgłaszanie w szkole rejonowej dzieci, które rozpoczną naukę w szkołach  niepublicznych w innym mieście lub za zagranicą.


Czas podsumowań

W piątek przed feriami odbyły się apele podsumowujące pracę uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020.

Wyróżnienia otrzymały klasy, które przez cały semestr zmagały się w wielu zadaniach. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy byli finalistami licznych konkursów. 

Wielu uczniów zostało uhonorowanych szczególnymi wyróżnieniami - Syriuszami. To nagrody przyznawane m.in. za 100% frekwencję czy wyjątkowe zaangażowanie na rzecz szkoły. 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Obrazy: s12.jpgSukces literacki

Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, Liceum nr VII zorganizowało konkurs literacki "Ojczyzna moja wolna, wolna..."

Małgosia Rachuba z kl. 8a wzięła w nim udział, napisała wiersz, odwołując się do historii swojej rodziny i zajęła II miejsce. 
20 stycznia uczennica, wraz z panią Kosicką, wzięła udział w uroczystości w LO nr VII, podczas której  wygłoszono wykład o historii Bydgoszczy oraz wręczono nagrody.

Obrazy: mal.jpg

Podsumowanie semestru w najmłodszych klasach

22.01.2020 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w apelu podsumowującym pierwszy semestr. Było dużo nagród, dyplomów i wyróżnień. W konkursie na Super Klasę, pierwsze miejsce zdobyła klasa 3a, drugie miejsce - klasa1a, a trzecie - klasa 2a.

Najważniejsze wyróżnienie, czyli Syriusza, wręczyła Pani Dyrektor. Jest to szczególna nagroda za wzorową postawę uczniowską oraz aktywną działalność na rzecz klasy i szkoły. Z każdej klasy wyróżniony został jeden uczeń. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Obrazy: p.png


Wspólne sadzenie choinki

Klasa 7a wraz z wychowawcą, zasadziła choinkę, która w okresie świątecznym zdobiła klasę nr 28. 

Choinka rośnie już na szkolnym placu zabaw. 

Obrazy: ch.jpg


Z twórczą wizytą w MDK nr 1

17 stycznia uczniowie klasy 1c wybrali się do MDK nr 1, w którym brały udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Weronikę Gozdek. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały laurki dla swoich Babć i Dziadków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. 

Obrazy: plas.jpg