Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Wiosna gra nam w duszy

Nasi najmłodsi uczniowie bardzo chętnie wykonują zadania zaproponowane przez nauczycieli. 

Wiosenne prace plastyczne zostały wykonane między innymi przez 1a. Są piękne, kolorowe i bardzo optymistyczne. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Obrazy: kw1.jpg


Obiady - informacja

Z uwagi na zaistniałą sytuację, prosimy o wyrozumiałość. Wszystkie nadpłaty za obiady zostaną rozliczone po powrocie dzieci do szkoły.


Kontakt z doradcą zawodowym i oferta szkół

Informujemy, że przez stronę internetową Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy, można skontaktować się z ekspertem w zakresie poradnictwa zawodowego. 

Zachęcamy do kontaktu szczególnie ósmoklasistów oraz ich rodziców. 

Formularz kontaktowy

Warto zapoznać się również z ofertą bydgoskich szkół ponadpodstawowych, która dostępna jest w zakładce "Doradztwo zawodowe" oraz poniżej:

Oferta


Egzaminy próbne dla klas 8 - ważny komunikat

Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie

Uprzejmie informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. 

Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). 

Zainteresowani uczniowie naszej szkoły będą mogli podejść do tej próby w dniach: 

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne (u nas język angielski). 


WF w domu :)
Zobacz co trafisz i wykonaj kilka ćwiczeń :) Wierzymy ,że dasz radę

POWODZENIA

Informacja

Drodzy Rodzice !

Jako szkoła mamy świadomość, że jest to dla Was i Waszych dzieci trudny czas. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i pomoc w trakcie organizowania edukacji na odległość. Wiemy, że nie wszyscy mają stały dostęp do Internetu oraz środków takich jak komputer, laptop, telefon. Chcemy zapewnić Was, że jako nauczyciele rozumiemy to i staramy się dostosować do waszych dzieci.

Pamiętajcie, że zawsze oceniamy na korzyść ucznia, liczy się dla nas każdy wysiłek nawet ten najmniejszy.

Jeżeli nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach zgodnie z planem lekcji, uczniowie mogą wykonywać zadania w czasie, gdy mają dostęp do urządzeń. Nauczyciele cierpliwie czekają na prace dzieci.

Jeżeli będą Państwo mieli problemy bądź pytania prosimy o kontakt z wychowawcą lub pedagogiem szkolnym.

Razem na pewno przetrwamy ten trudny czas.


Kontakt z pedagogami

Kochani Uczniowie i Szanowni Rodzice!


W sytuacjach trudnych, które pojawiają się bez uprzedzenia, każdy z nas ma prawo czuć strach, ale też dobrze byłoby znaleźć sposób, żeby nad nim panować. Wiemy jak trudno jest połączyć Państwu pracę z opieką nad dziećmi. Zdarza się, że nie zawsze wiemy co zrobić, jak się zachować. Jeżeli potrzebujecie porady, wsparcia pedagoga lub po prostu rozmowy o problemach tego trudnego, nietypowego czasu, pamiętajcie, że nie jesteście sami - zapraszamy do kontaktu.

Informujemy, że w okresie nauczania zdalnego pedagodzy i specjaliści naszej szkoły:

- mgr Agnieszka Iwanusek: Klasy 2, 3, Klasa 5a,5b, 5c, 5e, Klasy 6,8

- mgr Anna Zabłocka: Klasy 1, 4, 5d, 7

- mgr Aleksandra Kasprzak – rewalidator, nauczyciel wspomagający


oferują swoją pomoc poprzez kontakt za pomocą e-dziennika. Chętnie podzielimy się pomysłami na zabawy oraz podpowiemy, jak pracować z dziećmi w domu.

Jeśli będą mieli Państwo taką potrzebę, po wcześniejszym umówieniu, możliwy jest również kontakt za pośrednictwem Hangouts. W zakładce na stronie internetowej pedagog szkolny będą Państwo mogli poszukać inspiracji, dotyczących wspomagania rozwoju dziecka, zarówno emocjonalnego jak poznawczego. Znajduje się tam również harmonogram dyżurów specjalistów. Pamiętajmy, że Wszyscy działamy dla dobra Naszych dzieci i bliskich.


Życzymy powodzenia, wytrwałości i cierpliwości:) Trzymajcie się zdrowo! Do usłyszenia!


Zdalne lekcje dla każdego

Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej www.gov.pl/zdalnelekcje. Można znaleźć tam tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Warto też korzystać z platformy epodreczniki.pl


Powtórki dla ósmoklasistów!

Ósmoklasistów zachęcamy do korzystania z wielu możliwości zdalnego powtarzania materiału:

- Pakiety zadań od CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.

Każdy taki zestaw będzie się składał z:

  • zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;
  • zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;
  • zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.

Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9.00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania – o godz. 15.00

- Kujawsko-Pomorska E-Szkoła (https://edupolis.pl/e-learnig/), od 17 marca, od godziny 9.00, ruszają transmisje on-line dla uczniów klas 8:

17 MARCA 2020

Matematyka – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Anna Berent

Matematyka – godz. 10:00- 10:30, prowadząca: Anna Berent

Język angielski – godz. 11:00- 11:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

18 MARCA 2020

Język angielski – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

Matematyka – godz. 11:00- 11:30, prowadzący: Tomasz Masłowski

19 MARCA 2020

Matematyka – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Anna Berent

Matematyka – godz. 10:00- 10:30, prowadząca: Anna Berent

20 MARCA 2020

Język angielski – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

Matematyka – godz. 11:00- 11:30, prowadzący: Tomasz Masłowski

Lekcje będą prezentowane na żywo na kanale You tube.

Należy kliknąć na baner na stronie: https://edupolis.pl/ lub www.kujawsko-pomorskie.pl    


Przypominamy
Komunikat

Informujemy, że w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, dniach 12 i 13 marca nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze,  a jedynie działania opiekuńcze.

Prosimy, aby w tych dniach do szkoły przyszły tylko te dzieci, które nie będą  miały zapewnionej opieki w domu. Dzieci, które będą w szkole, będą mogły zjeść obiad.

Natomiast od poniedziałku tj. od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. szkoła będzie zamknięta. W związku z tym odwołane są też zebrania i drzwi otwarte. 

Rodzicom, którzy mają dziecko w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły. 

Zwracamy też uwagę, by pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Zaleca się unikanie dużych skupisk ludzi (np. komunikacja publiczna, kina, centra handlowe, teatry).

Przypominamy, że to nie jest czas wolny od nauki - prosimy o bieżące sprawdzanie wiadomości przez e-dziennik, nauczyciele będą korzystać z tej formy komunikacji w celu przekazywania zadań do wykonania. Można też skorzystać z bezpłatnej platformy epodreczniki.pl. 

Przypominamy także o przestrzeganiu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywamy. 

Pełna informacja Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy