Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
W majsterkowie

Uczniowie z klasy 3a wzięli udział w warsztatach z majsterkowania w Castoramie. Były to bardzo kreatywne zajęcia. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać karmniki z drewnianych elementów oraz je ozdobić. Dowiedziały się też w jaki sposób dbać o naturalne środowisko.

Obrazy: maj.jpg


Sukces uczennic klasy 8a

Iga Derech i Zuzanna Zielińska zostały laureatkami I miejsca w powiatowym konkursie literackim "Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia".

Dziewczyny na I etapie zmagały się z zadaniami dotyczącymi treści książek Małgorzaty Musierowicz, a na II etapie stworzyły przepiekną kronikę z życia bohaterki. Ciężka praca została doceniona, w konkursie wzięło udział aż 305 uczestników, zatem konkurencja była duża. Gratulujemy sukcesu.

Obrazy: iz1.jpg


Festiwal Kultur - dookoła świata

5 czerwca uczniowie klasy 6a reprezentowali naszą szkołę w plenerowym festiwalu na Wyspie Młyńskiej.

Projekt, w ramach Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, zakładał pokazanie kultur całego świata. Nam przypadła w losowaniu kultura meksykańska. 
Było kolorowo i wesoło.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Obrazy: mt3.jpg


Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie

22 maja 2023 r., na Stadionie Miejskim „Zawisza” odbyły się eliminacje dozwodów wojewódzkich „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”.

Nasza reprezentacja spisała się wyśmienicie. Pogoda i humory dopisały. Nasi lekkoatleci startowali w dwuboju. Do wyboru mieli bieg na 60m, 600m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Wszystkim startującym gratulujemy!!!

Obrazy: sb1.png

Obrazy: sb2.png


Kosmos na wyciągnięcie ręki

Klasa 1 c w Dniu Dziecka była na wycieczce w Kosmoparku. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o kosmosie i miały okazję wziąć udział w wielu zabawach interaktywnych. Natomiast 2 czerwca odbyło się wyjście na lody.

Obrazy: kc.png

Obrazy: kc1.png


Wyjazd klas 8

29 maja, uczniowie  klas VIII b,c,d,e naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na trzydniową  wycieczkę.

Grupa liczyła 47 uczniów. Rano, o 5.45, zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy ruiny zamku w Ojcowie i Pieskowej Skale oraz zobaczyliśmy Jaskinię Nietoperzową i Maczugę Herkulesa. Drugiego dnia ruszyliśmy Szlakiem Orlich Gniazd. Trzeciego dnia udaliśmy się do Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Jura Krakowska-Częstochowska przywitała nas piękną pogodą!

Obrazy: ob1.jpg

Obrazy: ob2.jpg


Najmłodsi na wycieczce

1 i 2 czerwca, klasy 3a i 3b były na bardzo ciekawej wycieczce w Gdańsku i Gdyni. Spacer plażą nad morzem, zwiedzanie Muzeum Bursztynu, gra uliczna, zajęcia w Hevelianum, spacer Skwerem Kościuszki, zwiedzanie Akwarium to tylko niektóre z atrakcji wyjazdu, dzięki któremu uczniowie mogli uczyć się wielu ciekawych rzeczy. 


Wyjątkowy dzień w Naszej szkole

1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju konkursach oraz sportowych atrakcjach. Uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty ze swoimi sukcesami, które można podziwiać na holach wszystkich pięter. Była również fotobudka - idealna na klasowe zdjęcie. Wszyscy bawili się świetnie!Życzenia z okazji Dnia Dziecka
Wycieczka do Sienna

17 maja klasy 1b i 1c były na wycieczce w Siennie. Dzieci miały okazję poznać oryginalne sprzęty pszczelarzy używane w czasie pracy i poznać ich funkcję. Została przybliżona im historia ula i zawodu pszczelarza.

 

Obrazy: zo1.png

Obrazy: zo2.png


Dąb UE

Z okazji Dnia Samorządu odbyła się uroczystość oznaczenia dębu im. Pawła Adamowicz i dębu Unii Europejskiej w alejach Ossolińskich. 

Na uroczystości obecni byli: Prezydent Bydgoszczy - Rafał Bruski, posłanka do Parlamentu Europejskiego - Magdalena Adamowicz oraz Dyrektor Naszej szkoły - Elżbieta Śmigielska wraz z uczniami klasy 7a. Szkolna delegacja dokonała symbolicznego odłonięcia dębu Unii Europejskiej. 

 

Obrazy: ag.jpg

Więcej zdjęć: https://expressbydgoski.pl/poczet-debow-honorowych-w-alei-ossolinskich-w-bydgoszczy-wzbogacony-o-dwa-okazy/ar/c1-17578217