Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
Kyokushin Karate
Warsztaty dla nauczycieli

W dniach 16-19.03 nauczyciele Naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu pt. "Spójrz inaczej". 

 

Obrazy: sz.jpg


Targi edukacyjne

Klasy 7 i 8 wezmą udział w Targach edukacyjnych, podczas których szkoły ponadpodstawowe będą prezentowały swoje oferty. Targi odbędą się 26 marca. 

 

Obrazy: ps.png

Obrazy: bfs.png


Poznajemy pracę strażaka

14 marca klasa 2c udała się do Straży Pożarnej. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa pożarowego oraz miały okazję zobaczyć sprzęt strażacki.

 

Obrazy: op.png


25 lat w NATO

Bydgoszcz świętuje 25-lecie wstąpienia Polski do NATO. Oficjalne uroczystości odbyły się we wtorek (12 marca). Udział w nich wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, dowódców jednostek oraz zaproszeni goście.

Poczet sztandarowy Naszej szkoły wraz z delegacją również był obecny na bydgoskim Starym Rynku. 

Obrazy: nt.jpg


Powtórka przed egzaminem

Dopilnuj, żeby nie ominęła Cię powtórka jednej z najważniejszych lektur! Już w ten czwartek, 14.03 o 19:00, Marek Lepczak opowie o "Panu Tadeuszu" pod kątem egzaminu ósmoklasisty! Jak znajomość tej lektury może pomóc Ci w zdobyciu dodatkowych punktów? Odśwież swoją wiedzę i nie daj się zaskoczyć na egzaminie! Zapisz się już teraz na stroniehttps://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

 

Obrazy: tp1.jpg


Test językowy

12 marca o godzinie 16 zapraszamy na test językowy dla przyszłych pierwszaków. 

Zbiórka na parterze. Prosimy o przyniesienie kredek i ołówka. 


Roztańczeni

W dziewiątej edycji międzyszkolnego turnieju „Tańcz z Siódemką” wzięła udział reprezentacja Naszej szkoły. Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności na scenie Pałacu Młodzieży. 

Trzymamy kciuki za kolejne taneczne sukcesy. 

Relacja z wydarzenia: https://bydgoszczinformuje.pl/mlodzi-bydgoszczanie-kochaja-taniec-solisci-i-formacje-na-turnieju-tancz-z-siodemka-zdjecia/

 

Obrazy: ts.jpg


Zrozumieć autyzm

Już niedługo obchodzić będziemy Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji pedagog specjalny przeprowadza lekcje wychowawcze mające na celu zrozumienie osób z autyzmem i Zespołem Aspergera, a także zwiększenie świadomości w tym obszarze. 

Klasa 6a poznała mocne i słabe strony osób z autyzmem i ZA, a także, poprzez praktyczne ćwiczenia, mogli zobaczyć jak funkcjonują takie osoby.
W klasach 1-3 również poszerzamy wiedzę uczniów na temat różnych niepełnosprawności poprzez lekcje z wykorzystaniem bajek terapeutycznych "Bajki bez barier".

 

Obrazy: au.png


Popisz się talentem!
Szkolne zawody

Uczniowie klas 8 wzięli udział w zawodach szkolnych na ergometrach wioślarskich. Turniej zorganizował klub RTW Bydgostia. 

 

Obrazy: er.jpg


Ósmoklasisto - bądź na bieżąco!

Zachęcamy do śledzenia wiadomości dot. ofert bydgoskich szkół ponadpodstawowych. W poniższym padlecie będziemy prezentować informacje o terminach drzwi otwartych oraz profilach szkół z Bydgoszczy. 

Informacje są aktualizowane na bieżąco, więc warto tam zaglądać. 

Ósmoklasisto - pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, możesz zgłosić się do szkolnego doradzcy zawodowego.