Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

Klasa 1c uczestniczyła w zajęciach w ramach projektu Relacja – Komunikacja – Integracja. Dzieci uczyły się porozumiewania za pomocą obrazków oraz tworzyły kolorowe serca z puzzli.

Obrazy: aup.png

Obrazy: au1.png

Obrazy: au2.png


Sukcesy w konkursie recytatorskim

25.04 w MDK nr 1 odbył się IX Dziecięcy Przegląd Recytatorski pt. „Poezja budzi się wiosną”. Wzięło w nim udział 49 dzieci z klas 1-3 bydgoskich szkół oraz przedszkoli.

II. miejsce w konkursie zajęła Zosia Mac, która recytowała wiersz Tomasza Nowaczyka pt. „Papuga”, natomiast wyróżnienie za recytację wiersza „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy otrzymała Kinga Kuś. Obie dziewczynki są uczennicami klasy 1a naszej szkoły. Gratulujemy odniesionego sukcesu!

Obrazy: kb1.jpg

Obrazy: kb2.jpg

Obrazy: kb3.jpg


Mistrzowie matematyki

Czworo uczniów z klasy 3a zostało finalistami Miejskiej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich. Są to: Janek Lubiszewski, Maja Różek, Dominika Salomońska i Maksymilian Sergot. 20 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Serdecznie gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów. 

Obrazy: ml.jpg

Obrazy: ml1.jpg


Poezja budzi się wiosną

We wtorek, 18.04, w klasie 1a odbył się konkurs recytatorski. Brało w nim udział 12 uczniów. Zwycięzcy konkursu: Zuzia Karczewska, Kinga Kuś i Zosia Mac będą reprezentować szkołę w IX Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim „Poezja budzi się wiosną”, który odbędzie się 25.04 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy. Mocno trzymamy za Was kciuki.

Obrazy: kr1.jpg


Forum CV

Klasy 8 wzięły udział w Bydgoskim Forum CV. Podczas targów uczniowie mogli zapoznać się z ofertą bydgoskich szkół ponapodstawowych. Wśród wystawców znalazły się licea, technika i szkoły branżowe z Bydgoszczy. 

O szkołach opowiadali uczniowie oraz nauczyciele. Mamy nadzieję, że dzięki temu Nasi uczniowie klas 8 wiedzą już jaką szkołę wybrać. 

 

Obrazy: cf.jpg


Karta rowerowa

Karta rowerowa - KARTA ROWEROWA | Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza  Słowackiego w Stargardzie

Od 17 do 21.04.2023 r. odbywać się będą  zapisy uczniów z klas 4-8 - chętnych do przystąpienia do egzaminów na kartę rowerową.
Zapisać można się u p.J.Jelonek, p. P.Cukrasa i u p.J.Witt.
Terminy egzaminów zostaną podane w późniejszym terminie.


Bierzemy udział! Jesteśmy aktywni!
Obrazy: pkl.png
Już 17 kwietnia rozpocznie się w naszej szkole Tydzień Sportu.
Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Trzymam formę - Ruszam się bo lubię".
Tydzień od 17 do 21 kwietnia będzie obfitował w wiele wydarzeń, wśród nich znajdą się:
  • Dzień tańca z Dance Crew;
  • Klasowe sparingi (koszykówka, piłka nożna, dwa ognie);
  • Mistrzostwa klas 8 w piłce nożnej;
  • Sportowe przerwy, a na nich:
    konkurs kręcenia hula-hop, plank, bijemy rekord w kręconce oraz w pajacykach;
  • przygotowanie plakatu "Trzymam formę - RUSZAM SIĘ BO LUBIĘ".

Obrazy: pac.png


Matematycy w finale

Uczniowie klas 8: Mikołaj Holka z 8b, Jakub Langowski z 8c i Nikodem Kawczyński z 8d, zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka na 6”. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Obrazy: m6.png


Matematyka w plastyce

Uczniowie klas 4 wzięli udział w konkursie plastycznym "Zima w świecie trójkątów", którego organizatorem był Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Na konkurs wpłynęło 111 prac. Komisja Konkursowa przyznała 11 nagród, w tym 5 wyróżnień. Z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła uczennicy kl. 4c Kaja Michalska. Gratulacje!

Obrazy: mm.jpg


Tydzień Matematyków

W marcu obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Matematyki. 16 marca o godzinie 9.00 odbył się konkurs „Kangur Matematyczny”. Z zadaniami przez 75 minut zmagali się uczniowie w różnych kategoriach wiekowych. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Na lekcjach i na przerwach odbywały się turnieje gier planszowych. Uczniowie klas 4 – 5 i klas 6 uczestniczyli w matematycznych konkursach szkolnych. Oto wyniki:

Klasy 4-5 „Z Matematyką za Pan Brat”

I miejsce: Natalia Popielarz kl. 5a i Liwia Żywica kl. 5a

II miejsce: Zuzanna Mańkowska kl. 5c

Klasy 6 „Mistrz Zagadek Logicznych”

I miejsce: Julian Bartosiewicz kl. 6a

II miejsce: Aniela Kalinowska kl. 6c

III miejsce: Amelia Wróblewska kl. 6a

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

 

Obrazy: tm1.jpg

Obrazy: tm2.jpg


Lekcja recyklingu

Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach zrealizowanych w ramach projektu - Kampania edukacyjna "Mobilny system edukacyjny - szkoła recyklingu", prowadzonej przez firmę Abrys Sp. z o.o..

https://www.facebook.com/Abrysdlasrodowiska/ 

 

Obrazy: ww.png

Obrazy: ww1.png