sticky

Obrazy: 7dw.png

Ważne dokumenty (kliknij i pobierz):

Wniosek - klasa dwujęzyczna

Opis sprawdzianu kompetencji

Harmonogram - oddział dwujęzyczny

Zgłoszenie można zeskanować i odesłać na adres: sp46.bydgoszcz@gmail.com.

Wszystkie aktualności dotyczące rekrutacji znajdują się również w zakładce: "Rekrutacja 2021/2022" (na górze strony).

Obrazy: ind1.png

Życzenia świąteczne
Świąteczne przygotowania

Uczniowie klasy 1a rozpoczęli już wiosenno-świąteczne przygotowania. W swoich domowych "pracowniach" wyczarowali niesamowite prace literacko-plastyczne. Powstały wiersze o wiośnie, wiosenne rysunki oraz ozdoby wielkanocne. Teraz z całą pewnością wiosna już u nas zagości na stałe. Zobaczcie sami efekty pracy pierwszoklasistów.

Zobacz prace uczniów

Wiemy, jak dbać o planetę!

Drzewa ogromne, że nie widać szczytu,
Słońce zachodząc różowo się pali
Na każdym drzewie jakby na świeczniku,
A ludzie idą ścieżką, tacy mali.
Czesław Miłosz „Wyprawa do lasu”

Uczniowie klas piątych w ramach lekcji techniki przygotowali plakaty ekologiczne na temat: „Chrońmy naszą planetę – Ziemię”, wykazując się troską i wiedzą z zakresu rozwiązań technicznych, które w znaczny sposób mogą przyczynić się do dbałości o naszą planetę o jej czystość, a to z kolei przekłada się na nasze zdrowie.

Zobacz prace uczniów

Konkurs kaligraficzny

W marcu chętni uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie kaligraficznym. Dzieci miały napisać  piórem wiersz "Marzec".

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali wiersze i gratulujemy zwycięzcom.

I miejsce- Amelia B., 4a, Maja Sz. 4b

II miejsce- Lena S., 4b

III miejsce- Jakub K., 4a

Obrazy: ma1.png Obrazy: ma2.png

Obrazy: ma3.png

Zabawa w teatr

Uczniowie klasy 2a przygotowali przedstawienia kukiełkowe w ramach cyklu zajęć o teatrze. Był to duży projekt, podczas którego dzieci dowiedziały się co to jest teatr, jakie są rodzaje teatru, kto, oprócz aktorów pracuje w teatrze i jak wiele pracy wymaga przygotowanie sztuki teatralnej. Ponadto uczniowie zrozumieli, że gra aktorska wiąże się z wieloma emocjami – tymi, nad którymi aktor musi zapanować i tymi, które aktor musi wyrazić swoją grą. Uczniowie pracowali w grupach i od podstaw przygotowywali krótkie teatrzyki kukiełkowe. Pisali scenariusze, wykonywali swoje lalki z drewnianej łyżki i skrawków materiału, przygotowali też scenografię, a następnie odgrywali swoje role poruszając lalkami i wcielając się w swoich bohaterów. Było to dla nich ogromnie fascynujące przeżycie.

Uwaga! Zmiana terminu konkursu matematycznego!

Informujemy, że Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny, na wniosek organizatorów regionalnych konkursu, przesuwa termin zawodów na dzień 22 kwietnia 2021 r., o godz. 9.00

Ekologiczne stworki

Uczniowie klas piątych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wykonali modele z tworzyw sztucznych. Wszystkie prace powstały w ramach lekcji techniki.

Zapraszamy do oglądania:

Obrazy: jw1.png

Na ścieżkach zdrowia - bądźmy aktywni!

W ramach programu „Na ścieżkach zdrowia” uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na temat aktywnego i zdrowego wypoczynku. Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za pełne zaangażowanie w wykonanie zadania. Poniżej przedstawiamy efekty Waszej pracy.

Obrazy: ch18.png

"Zemsta" na deskach teatru

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A.Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty". Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

Obrazy: akp.png

Klasa 7d na lekcjach języka polskiego omawiała komedię A. Fredry. Utwór ten bawi kolejne pokolenia czytelników. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty teatralne. Na każdym miały być dwa symbole graficzne nawiązujące do "Zemsty".  Wyszło znakomicie. Zapraszamy do obejrzenia.

W świecie "Zaczarowanej zagrody"

Klasa 2 A realizuje Międzynarodowy Projekt „Czytam z Klasą, Lekturki spod chmurki”. W ramach projektu realizujemy II moduł, na który składają się 3 części – jesienna, zimowa i wiosenna. W ramach każdej części jest wiele zadań do wykonania, najważniejszym z nich jest przeczytanie wybranej do każdej części lektury oraz zrealizowanie wielu zadań, które proponuje bohaterka projektu – Chmurka Tosia. W części zimowej uczniowie klasy 2A przeczytali „Zaczarowaną zagrodę”, dowiedzieli się wielu ciekawostek o Biegunie Południowym i Antarktydzie i potrafili o nich opowiadać. Poznali też pracę  polarników, zaprzyjaźnili się z pingwinkiem Elegancikiem. Wykonali wiele prac plastycznych ozdabiając salę zimowym krajobrazem – powstały więc ekologiczne bałwanki, obrazki zaczarowanej zagrody i ulubieniec dzieci – pingwinek. Na gazetce znalazło się też zimowe drzewo czytelnicze – każdy wykonał swoją gałązkę i teraz dzieci przyczepiają do nich płatki śniegu za każdym razem, gdy przeczytają jakąś książeczkę. Zachęcają w ten sposób koleżanki i kolegów, by też ją przeczytali. Cieszymy się, bo nasze prace wyglądają imponująco, zobaczcie sami:

Obrazy: pz.pngObrazy: pz2.pngObrazy: pz3.pngObrazy: pz4.pngObrazy: pz5.png