Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Oswoić polski
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Z twórczą wizytą w MDK nr 1

17 stycznia uczniowie klasy 1c wybrali się do MDK nr 1, w którym brały udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Weronikę Gozdek. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały laurki dla swoich Babć i Dziadków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. 

Obrazy: plas.jpg


Świętujemy powrót Bydgoszczy do Polski

20 stycznia uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w obchodach 100 rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Pochód  niepodległościowy  zorganizowany został w ramach programu edukacji regionalnej Bydgoszcz - mój fyrtel. Była to ostatnia aktywność klas przewidziana w tym projekcie.

Uczniowie przeszli z Placu Wolności przez Most Staromiejski na Stary Rynek, gdzie spotkali się z Prezydentem Miasta Bydgoszcz Rafałem Bruskim. Po przemówieniu prezydenta wszyscy uczestnicy pochodu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Dzieci na pamiątkę wydarzenia otrzymały koszulki i flagi Bydgoszczy.


Bezpieczne ferie - garść ważnych informacji

Ferie to okres kiedy młodzież w wolnym od szkoły czasie nie zawsze pamięta o bezpiecznym zachowaniu, dlatego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zamieszcza zbiór rad, które mogą pomóc rodzicom i dzieciom spędzić bezpieczne ferie. 

Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.


Zebrania
Szachowi mistrzowie

Nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Szachach, nie przegrywając żadnego meczu. Ich opiekunem jest pan Mariusz Stoppel.

Drużyna złotych medalistów szachowych to: Kacper Grzechowiak z 8c, Szymon Hołyński z 8c, Dominik Bagniewski z 7b i Michalina Rasmus z 8a.

Gratulujemy!

Obrazy: arrow.png


Spotkanie z zawodem

15.01.2020 r. uczniowie klasy 1a, w ramach poznawania różnych zawodów, spotkali się z policjantem. Dzięki tej lekcji dowiedzieli się, jakie czynności wykonuje policjant podczas swojej służby, zobaczyli prawdziwy sprzęt służbowy  funkjonariuszy i nauczyli się wielu praktycznych rzeczy. Porozmawiali też o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii. 

Obrazy: ms.jpgObrazy: aga.png


Zabawa karnawałowa

14.01.2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. 

Dzieci w bajkowych przebraniach bawiły się w rytmach wesołej muzyki i brały udział w konkursach organizowanych przez animatorów.

Obrazy: g1.jpg

Zdolni znad Brdy - oferta na luty

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI SP) oraz warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców/opiekunów lub innych osób zainteresowanych tematyką spotkania. 


Laboratorium wielozmysłowe

Uczniowie klasy 4b po raz drugi uczestniczyli w zajęciach pt. „Laboratorium Wielozmysłowe” pod okiem  Julity Witt trenera sensoplastyki. Pierwsze zadanie to bezpieczny eksperyment chemiczny - efekt wybuchu wulkanu, który dostarczył wiedzy i sporo frajdy w trakcie przeprowadzanych doświadczeń.  Drugą forma zajęć to malowanie kolorową solą barwnych motyli. Powstały efektowne obrazy, a radość dzieci i doznania sensoryczne były dodatkową atrakcją. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii.

Obrazy: motyl-miniaturka_promocja.jpg

GALERIA


Zdolni znad Brdy - oferta na styczeń

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP) oraz na konferencję naukową adresowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych w Bydgoszczy. 


Szkolne kolędowanie

Ostatni dzień przed świąteczno-noworoczną przerwą, upłynął Nam na świątecznych spotkaniach w klasach oraz oglądaniem Jasełek. 

Młodzi aktorzy oraz chór szkolny wprowadzili Nas w cudowny przedświąteczny nastrój.