Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
Kyokushin Karate
Teatr inny niż wszystkie

Klasa 2a miała okazję poznać Teatr Kamishibai. Tym razem uczniowie zapoznali się z inna techniką czytania. KAMISHIBAI to książka w formie teatru ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Nazwa „kamishibai” pochodzi od: KAMI to papier, SHIBAI to teatr. KAMISHIBAI to Papierowy Teatr

Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali obrazek postaci, którą mieli opisać w trzech zdaniach. Ich zadaniem również było narysować własną propozycję tego, co lubi dana postać.

Każda grupa zaprezentowała swoje opisy. 


Obrazy: km1.jpg


Szkolny konkurs - matematyczna bombka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy uczniów kl. IV-VIII do udziału w konkursie: „Bombka matematyczna” - praca plastyczna.
Regulamin konkursu:

1.Bombka może być wykonana w dowolnej technice jednak ma być to praca przestrzenna, jej forma lub motywy powinny nawiązywać do matematyki. Bombka powinna posiadać zawieszkę, która umożliwi umieszczenie jej na choince.

2.Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę wykonaną samodzielnie.

3.Bombkę należy oddać swojemu nauczycielowi matematyki do 9 grudnia 2022 r.

4.Jury, dokonując oceny będą kierować się następującymi kryteriami: technika wykonania, zgodność pracy z tematem, oryginalność, pomysłowość, estetyka wykonania.

5.Najciekawsze projekty będą nagrodzone niespodziankami oraz ocenami celującymi z matematyki (I miejsce - waga 3, II i III miejsce - waga 2). Nagrody przyznane będa w kategorii: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

6.Bombki zostaną zawieszone na choince szkolej :)

 
Zapraszamy - nauczyciele matematyki.

 

Obrazy: bm.png


Odkryj w sobie matematyka!

Nauczyciele matematyki zachęcają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach matematycznych. Szczegóły na plakatach. 

 

Obrazy: mip.png

Obrazy: mp.jpg

Regulamin konkursu - Marian Rejewski


Bydgoski Budżet Obywatelski - masz głos!

Trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do wyboru jest aż 447 różnorodnych projektów. Bydgoszczanie mają do wydania blisko 16 milionów złotych.

Głosowanie elektroniczne zajmuje kilka minut. Karta elektroniczna znajduje się na stronie: www.bydgoszcz.pl/BBO  

Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy.

W BBO osoba niepełnoletnia również może brać udział w głosowaniu. W karcie do głosowania należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego. Pobierz wzór zgody (kliknij-tutaj)

Zachęcamy do głosowania na inwestycje i wydarzenia, które mogą zmienić Bydgoszcz!

Obrazy: bbo.jpg


Wyróżnienie dla młodych artystek

Klasa 2b brała udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym, pt. "Zieleń naszym przyjacielem". Wyróżnienia otrzymały: Alona Shyrai oraz Alina Shyrai. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Obrazy: dw.jpg


Inauguracja miejskiego projektu "Szkoła Otwarta i Tolerancyjna"

16 listopada przedstawicielki naszej szkoły wzięły udział w konferencji w budynku UKW, która rozpoczęła tegoroczne działania "Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej". Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie bydgoskich szkół zapoznali się z akcjami, które będą organizowane, obejrzeli film "My na przełomie epok", wzięli udział w głosowaniu na najlepszą pracę w konkursie "Mapa Tolerancji" i losowaniu przydziału na Festiwal Kultur.  

Zachęcamy do odwiedzania strony www.otwarta.bydgoszcz.pl

Obrazy: t1.png
Obrazy: t2.png

Relacja z wyjazdu Euroweek!

W dniach 25-29.10.22 uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w warsztatach EuroWeek, które miały miejsce w malowniczo położonej miejscowości Międzygórze w Kotlinie Kłodzkiej. Warsztaty prowadzili wolontariusze z różnych stron świata m.in. Indonezji, Filipin, Grecji, Ukrainy, Pakistanu. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach, podczas których dodawano nam pozytywnej energii- „energizers”, rozwijaliśmy nasze kompetencje językowe i  umiejętność autoprezentacji - „group and integration activities”. Mieliśmy również okazję zwiedzić przepiękną okolicę. Jesień w górach jest niesamowita! Nasza grupa bardzo szybko zintegrowała się, zawarliśmy nowe przyjaźnie. Bawiliśmy się świetnie!! I gdyby nie wirusy…,wszystko byłoby perfekcyjne!!!

Obejrzyjcie nasz film i zdjęcia!

 

 

Obrazy: ew.jpg


Długopisy 3D w akcji!
Wspólne świętowanie




Tekst i zdjęcia: Dominika Przybylska i Nadia Ignaczyńska
Wyjątkowa lekcja w bibliotece

Dnia 9 listopada klasa IVa udała się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 10. Spotkanie dotyczyło zbliżającego się Dnia Niepodległości. Podczas zajęć uczniowie wykonali kotyliony, odegrali małe przedstawienie.

Następnie Pani Bibliotekarka przeczytała lekturę „Mój Pan woła na mnie Pies. O psie Marszałka Piłsudskiego”, po wysłuchaniu której uczniowie pracowali w grupach.

Na koniec wykonali plakat. Była dobra zabawa, a przy tym piękna lekcja historii.

 

Obrazy: sb.jpg


Mistrzowie informatyki!

W Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Dzieci z netykietą w sieci”. Uczestnicy konkursu podczas warsztatów odbywających się w dniach 18-29 listopada tworzyli witryny internetowe uwzględniając hasło przewodnie konkursu „Nieszablonowy Ja”.

Wśród laureatów tegorocznej edycji są uczniowie Naszej szkoły. 

W starszej kategorii wiekowej, uczniów klas VII-VIII, II miejsce zajął Jabub Pokrzywiec z 7a.

Wśród młodszych uczniów z klas IV-VI, II miejsce zajął Franciszek Obiała z 5a, III miejsce Kuba Romiński z 6a, a wyróżnienie otrzymała Gosia Zwierzchowska z 5b. 

Gratulujemy!