Mamy Samorząd Uczniowski!

6 października w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego.

Kandydatów było ośmiu, a zadaniem uczniów było wybranie z nich swojego faworyta. Każdy mógł zagłosować, jednak zdarzyły się też głosy nieważne, mimo, że pomocą służyły dziewczyny z klas 8.

Po podliczeniu głosów został wyłoniony nowy Samorząd Uczniowski:

- Natalia Czyż - przewodnicząca

- Zuzanna Zielińska - zastępczyni

- Jakub Kabuła - sekretarz, skarbnik

Wygranym gratulujemy, a reszcie uczestników życzymy powodzenia za rok!

(Tekst oraz filmik przygotowały uczennice klasy 7a - Zuza i Wiktoria)

Święto tabliczki mnożenia

Jak co roku świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć liczenie podczas wielu aktywności: w szkole i na boisku. Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzaliśmy także podczas rozwiązywania testów - Quizziz. Wielu uczniów okazało się prawdziwymi mistrzami.

Obrazy: mi.jpg

Obrazy: mi1.jpg

Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków

Co roku, na koniec września, obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W naszej szkole też świętowaliśmy. Obchody przypadają na 26 września, ale u nas trwało to nieco dłużej.

Od 20 września, na holu pierwszego i drugiego piętra, pojawiały się informacje na temat EDJ. Część była w języku angielskim, część po polsku.Pojawiły się też łamańce językowe po angielsku, hiszpańsku i niemiecku oraz „wyrazy codzienne” w 10 językach europejskich. Dokładnie w dzień obchodów można było spróbować swoich sił w quizach wiedzy i umiejętności (łamańce językowe), które poprowadzili uczniowie klas 7A i 8A na holu szkolnym.

Zorganizowany też był Quizizz z „wyrazów codziennych”. W kolejnych dniach uczniowie, biorąc udział w Wielkim Szkolnym Europejskim Kahoot, mogli wykazać się wiedzą ogólną dotyczącą Europejskiego Dnia Języków.

Obrazy: ed.jpg

Obrazy: edp.jpg

Nasza szkoła stawia na sport!

Społeczność SP 46 świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami dołączyli do międzynarodowego wydarzenia i pokazali, że sport idzie w parze z językiem polskim czy matematyką.

Wspólne aktywności udowodniły, że ruch poprawia koncentrację uczniów i anażuje ich w wykonywanie zadań.

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Pyszne śniadania

Zdrowo żyjemy i drugie śniadanie samodzielnie przygotowujemy. Uczniowie klasy 1b samodzielnie przygotowali pyszne, drugie śniadanie. Daliśmy radę:)

Obrazy: sn1.jpg

Obrazy: sn2.jpg

Mali ekolodzy

Uczniowie z klasy 3a doskonale wiedzą w jaki sposób dbać o zdrowie naszej planety. Ostatnio pracowali nad projektem dotyczącym Parków Narodowych w Polsce. Każdy uczeń gromadził wiadomości związane z jednym parkiem. Z wykonanych prac powstał fantastyczny album.

Obrazy: mu1.jpg

Obrazy: mu2.jpg

Święto Chłopców

30 września swój dzień świętowali wszyscy Chłopcy z naszej szkoły. W klasach celebrowano ten dzień na różne sposoby. Chłopcy otrzymywali upominki od swoich koleżanek, brali udział w zabawach przygotowanych przez dziewczęta. Najważniejsze, że na wszystkich twarzach zagościł uśmiech.

Na zdjęciach swoje upominki prezentują chłopcy z 2b oraz dziewczynki z klasy 1d, które składały życzenia i obdarowywały upominkami swoich kolegów.

Obrazy: pj.jpg

Obrazy: rch.png

W magicznym świecie teatru

Klasa 5a wybrała się do Teatru Kameralnego na spektakl: "Opowieści z Narnii". Przedstawienie było fantastyczne. Widzów urzekła gra aktorów, bogata feria świateł, efekty akustyczne oraz muzyka. Wszystko zrobiło ogromne wrażenie. Widownia bardzo aktywnie przeżywała to, co działo się na scenie.

Do teatru wybrały się też młodsze klasy: 3a i 3b. Obie grupy podziwiały bardzo dobrą grę aktorską i efekty specjalne. Była to niezapomniana podróż do magicznego świata.

Obrazy: wn.jpg

Obrazy: um.jpg

W poszukiwaniu jesieni

Uczniowie klasy 1 b wybrali się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Zebrane skarby były inspiracją do wykonania naszych obrazków.

Obrazy: rl.png

European School Sport Day

30 września nasza szkoła po raz drugi obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day-ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południkowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. 30 września w naszej szkole będzie wyjątkowym dniem!

Obrazy: esd.png

XXX Olimpiada Młodzieży

21 września odbyła się Inauguracja XXX Jubileuszowej Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Głównym gościem była między innymi Marika Popowicz-Drapała, która wniosła zapalony znicz - symbol rozpoczęcia BOM. Przedstawiono również, w formie multimedialnej, historię tych zawodów sportowych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8B: Maja Uwarzyńska oraz Alicja Wronecka wraz z nauczycielami.