Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
Kyokushin Karate
Gdzie szukać wsparcia?

Na górze strony, w zakładce "Numery, które mogą pomóc" zamieściliśmy numery i linki do stron internetowych instytucji, które wspierają dzieci oraz młodzież a także udzielają informacji o możliwości szukania pomocy w trudnych sytuacjach. 

Warto zapoznać się z informacjami, by wiedzieć gdzie szukać wsparcia. 


Świąteczny konkurs informatyczny

Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w konkursie grafiki świątecznej "Boże Narodzenie 2023". Wykonując zadanie należało wykazać się zdolnościami informatycznymi oraz kreatywnością. Oto nagrodzeni uczniowie: 

I miejsce Milena Sotomska kl. 4b
II miejsce Adam Głębocki kl. 7a
III miejsce Nikola Andryszczyk kl. 5a
wyróżnienia: Maria Pikosz kl. 7a i Krystian Rosołowicz kl. 7b
Gratulujemy!

Obrazy: is.jpg

Obrazy: is1.jpg


Świąteczne warsztaty

Uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na świąteczne warsztaty do Sienna. Dzieci wykonały świąteczne ozdoby z darów natury, wyrabiały ciasto i piekły pierniczki oraz samodzielnie pakowały sianko na świąteczny stół. Nie zabrakło oczywiście spaceru w poszukiwaniu św. Mikołaja.

 

Obrazy: sl.jpg


Wycieczka do Torunia

Klasy piąte wybrały się na wycieczkę do Torunia. Spacerowały po centrum miasta z przewodnikiem, wzięły udział w warsztatach piernikowych oraz obejrzały spektakl teatralny "Opowieść wigilijna" w Baju Pomorskim. 


Wolontariusze w akcji!

W dniach 8 i 9 grudnia, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Dzielnie pracowali w Biedronce przy ul. Kąkolowej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

 

Obrazy: ci.jpg


Prezenty od serca

Klasa 8a dostarczyła wszystkie zebrane w szkole paczki na akcję Onko-Mikołaje. Uczniowie wspólnie zanieśli prezenty do siedziby stowarzyszenia. 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w zbiórkę! 

 

Obrazy: lm.jpg


O krajach anglojęzycznych wiedzą wszystko!

9 grudnia w Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbył się finał XX edycji Konkursu Wiedzy o Wybranych Krajach Anglojęzycznych. Na liście finalistów z Bydgoszczy znalazł się uczeń klasy VII a - Julian Bartosiewicz, który otrzymał wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

 

Obrazy: dk.jpg


Mikołajki na sportowo

Uczniowie klas 1-3 spędziły mikołajki na sportowo. Uczniowie wzięli udział w wielu sportowych zmaganiach. 


Mikołajkowy jarmark

Mikołajki w szkole przebiegły pod znakiem świątecznego jarmarku. 

Uczniowie wszystkich klas przygotowali stoiska, na których można było kupić słodkości oraz piękne świąteczne ozdoby. Wyróżnienie dla najlepszych wolontariuszy

We wtorek, 5 grudnia poznaliśmy Wolontariuszy Roku 2023. W Międzynarodowym Dniu Wolontariatu, Prezydent Rafał Bruski wręczył nagrody i wyróżnienia tym, którzy na co dzień oferują swój czas i wsparcie innym. 

Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły - Lena Cabańska, z klasy 8a otrzymała wyróżnienie w kategorii wolontariat dziecięcy. 

Lena współpracuje ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei Dzieciom, brała udział m.in. w festynie Gramy dla Onko, festynie OnkoMikołaje, współorganizowała Dzień Superbohatera w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy czy zajęcia dla dzieci w świetlicy Szpitala im. dr A. Jurasza.

W Naszej szkole już kolejny rok koordynuje akcję OnkoMikołaje. 

Nagrodami w bieżącej edycji konkursu były statuetki skrzydeł aniołów – dla podkreślenia wyjątkowości jubileuszu, a przede wszystkim szlachetnych, anielskich postaw, prezentowanych każdego dnia przez wolontariuszki i wolontariuszy, których tak wiele jest wśród nas.

Leno, jesteśmy z Ciebie dumni, gratulujemy sukcesu i jesteśmy przekonani, że to dopiero początek Twojej przygody z wolontariatem. 

Obrazy: lw.jpg

Obrazy: lw1.jpg


Wycieczka do Poczdamu

W tym roku świąteczną atmosferę poczuliśmy w Poczdamie. Grupa uczniów naszej szkoły miała okazję zwiedzić to urokliwe niemieckie miasto. Razem z przewodnikiem zobaczyliśmy: Pałac Cecilienhof, kompleks pałacowo-parkowy Sanssouci oraz Bramę Brandenburska przy Placu Luizy. 

Obowiązkowym punktem programu był jarmark świąteczny z mnóstwem atrakcji.