Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Wycieczka do Sienna

Pierwszoklasiści w trakcie wizyty w Centrum Edukacji Przyrodniczej "Park Sienno" poznawali tajemnice budzącej się przyrody do życia, wypatrując małych mieszkańców Zagrody. Szczególny zachwyt wzbudziła pierwsza tej wiosny żabka, która przywitała się z nami zaraz po przebudzeniu z zimowego snu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali ozdoby na nadchodzące święta i poznawali wielkanocne zwyczaje. 

 

Obrazy: si1.png

Obrazy: si2.png


Bogowie olimpijscy - projekt

Uczniowie klasy 5c na lekcji języka polskiego tworzyli herby i tarcze bogów z mitologii greckiej. W ten sposób utrwalali wiedzę o bogach. Wykazali się kreatywnością i kolejny raz świetnie współpracowali.

 

Obrazy: bo1.jpg


Drzwi otwarte
Kartonowe miasto klasy 2a

Aby poćwiczyć język angielski klasa 2a zbudowała miasto, które zostało nazwane: "The Cat City". Społeczność szkolna może zobaczyć te wspaniałe budowle na parterze. 

 

Obrazy: km.jpg


4a w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej

Klasa 4a spotkała się w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej  z uczniami z International School of Bydgoszcz. Celem spotkania była integracja z osobami anglojęzycznymi, ćwiczenie języka angielskiego oraz rozmowa o legendach i bajkach. 

Uczniowie z klasy 4a zaprezentowali legendę o Smoku Wawelskim w formie teatru Kamishibai. Natomiast uczniowie z International School of Bydgoszcz pokazali nam krótką inscenizację bajki o Trzech Świnkach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję pracować w grupachz uczniami z Francji, Indii, Rumunii oraz Bułgarii. Już czekamy na kolejne spotkanie. 

Klasy 1-3 z naszej szkoły również mogły posłuchać Legendy o Smoku Wawelskim w dwóch wersjach językowych: angielskim oraz polskim. 

 

Obrazy: kpk.jpg

Obrazy: pkp.jpg


Dzień Świętego Patryka

17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie ubierali się na zielono, niektórzy mieli irlandzkie kapelusze, przypinki koniczynek. Odbyły się różne konkurencje, między innymi na korytarzach były porozwieszane hasła i pytania do krzyżówki anglojęzycznej. Była również wystawa pokolorowanych przez uczniów kolorowanek. Dzień gier

W naszej szkole, w czwartek - 16 marca, obchodziliśmy dzień mózgu. Z tej okazji do szkoły przynosiliśmy gry logiczne, gry planszowe oraz kostki Rubika. Jedną z atrakcji tego dna było to, że kto chciał mógł spróbować ułożyć kostkę Rubika na czas. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.Wiedzą jak zdrowo jeść

Uczniowie klasy 3a mieli kolejne spotkanie z dietetykiem. W czasie zajęć dowiedzieli się, co powinno znależć się na talerzu dziesięciolatka oraz dlaczego nie należy spożywać "energetyków". Była to bardzo pouczająca lekcja.

 

Obrazy: zo.jpg


Oferty dla ósmoklasistów

Szkolni doradcy zawodowi przygotowali padlet z informacjami o drzwiach otwartych w bydgoskich szkołach ponadpodstawowych. 

Wiadomości będą aktualizowane, dlatego zachęcamy do śledzenia strony. 


Świętowanie sukcesów

Uczniowie klas 1-3 cieszyli się swoimi sukcesami. Wszystkim najmłodszym uczniom naszej szkoły gratulujemy zaangażowania i wyników w nauce!

 

Obrazy: rl1.jpg

Obrazy: rl2.jpg

Obrazy: rl3.jpg


Pasowanie na czytelnika

Obrazy: nb.png

Biblioteka powitała w swoich progach uczniów klas pierwszych. Dzieci zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi oraz zasadami obowiązującymi wszystkich czytelników. Z zaciekawieniem obejrzały przygotowane dla nich książki. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania było wypożyczenie pierwszych książeczek. Każde dziecko wyszło z biblioteki uśmiechnięte, trzymając wybraną przez siebie książkę. To było bardzo miłe spotkanie! Pierwszaczkom życzymy ciekawej lektury i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki.

 

Obrazy: bna.jpg

Obrazy: bna1.jpg