Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole zostały przeprowadzone, przez Komisje Egzaminacyjne, egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z quzami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Obrazy: m5.png

Obrazy: m6.png

Sukces uczennicy

Marysia Pikosz z klasy 7a wzięła udział w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych. Uczennica stworzyła grafikę promującą zdrowy styl życia i zajęła drugie miejsce.

Gratulujemy!

Obrazy: sk.jpg

Otwarci i tolerancyjni

„Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” to program skierowany do dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół. Służy uwrażliwieniu młodych ludzi na zagadnienie różnorodności, akceptacji i wielokulturowości. Wspomaga również rozwój empatii u młodzieży i kształtowanie postawy opartej na szacunku dla innej osoby. Działalność opiera się na filarach tzw. Tarczy (ang. SHIELD – Samoświadomość, Humanizm, Intelekt, Empatia, Ludzkość, Demokracja).
VII sezon programu „Szkoła otwarta i tolerancyjna” nosi tytuł „Druga strona lustra”. Młodzież biorąc udział w tegorocznej edycji programu, podejmie próbę zrozumienia tego, co czują ludzie inni od nas, znajdujący się po symbolicznej, drugiej stornie lustra.

Podczas konferencji inauguracyjnej Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Lazge z 8a, Stanisław Kuczyniecki z 6b oraz Hanna Kozłowska i Maja Krelska z 5c .

Obrazy: st.jpg

Klasy 5 na Olimpie

Klasy piąte przeniosły się w czasy starożytne. Na lekcjach historii zorganizowały prawdziwą grecką ucztę!

Obrazy: ol1.png

Weź sprawy w swoje ręce - zagłosuj w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim!

Trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Formularz karty do głosowania znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Do wyboru są cztery rodzaje projektów: ponadosiedlowe, osiedlowe, projekty społeczne oraz mikroprojekty osiedlowe.

Szczegółowe pytania i odpowiedzi w sprawie głosowania na projekty znajdują się tutaj: https://www.bdgbo.pl/2023/10/QA.html

Masz inne pytanie dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego? Napisz na adres:budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

Obrazy: br.jpg

Dla Niepodległej!

Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w muzyczno-literackim apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Młodzi aktorzy wraz ze szkolnym chórem dostarczyli Nam wszystkim niesamowitych przeżyć.

Zbiórka kasztanów

Uczniowie klas 1-3 przez cały październik zbierali kasztany i przynosili je do szkoły. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na dalsze leczenie i rehabilitację Oliwki chorej na mózgowe porażenie dziecięce. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci udało się zebrać 675,4 kg kasztanów, co dało kwotę 1015 zł. Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękujemy.

Obrazy: kz.jpg

Obrazy: kz1.jpg

Mistrzostwa Bydgoszczy w Bowlingu Sportowym

6 listopada odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w Bowlingu Sportowym. Największą liczbę punktów i złoty medal w klasyfikacji indywidualnej zdobył reprezentant naszej szkoły - Kacper Pracz. W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce i tytuł wicemistrzów Bydgoszczy w Bowlingu Sportowym zdobyli:

W reprezentacji klas 4 – 6: Marcin Łozga, Gracjan Ossowicki Kacper Pracz; w reprezentacji klas 7 – 8: Piotr Filipkowski, Adrian Gronowski, Jakub Kordylewicz.

W zawodach naszą szkołę reprezentowały:

Klasy 4-6, Drużyna nr 1: Oskar Brudnicki, Jakub Stachowicz, Dawid Głębocki. Drużyna nr 2: Gracjan Ossowicki, Marcin Łozga, Kacper Pracz.

Klasy 7-8, Drużyna nr 1: Igor Kowalczyk, Jakub Kondracki, Mateusz Błażejewski. Drużyna nr 2: Piotr Filipkowski, Adrian Gronowski, Jakub Kordylewicz.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy!

Obrazy: k1.jpg

Obrazy: k2.jpg

W krainie bajek

6 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przebrali się za bajkowych bohaterów. Wśród postaci pojawili się: Pocahontas, Myszka Minnie, Alicja w Krainie Czarów, Arielka, Spider Man, Król Lew i wiele, wiele innych. Dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach, między innymi opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, rysowały je, słuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, oglądały bajki, rozwiązywały łamigłówki.

Obrazy: bb.jpg

Bydgoska Liga Poetycka

Uczennice klasy 8b Amelia Cymermann i Alicja Żebrowska wzięły udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim, którego tematem była poezja Wisławy Szymborskiej.

Dziewczęta przepięknie recytowały wiersze polskiej Noblistki.
Obrazy: lp.jpg

Ruszamy z akcją Onko-Mikołaje

W tym roku również organizujemy zbiórkę darów w ramach akcji Onko-Mikołaje. Szczegóły na plakatach. Akcję koordynują uczniowie z klasy 8a.

Obrazy: om.png

Obrazy: om1.png