Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Dzień gier

W naszej szkole, w czwartek - 16 marca, obchodziliśmy dzień mózgu. Z tej okazji do szkoły przynosiliśmy gry logiczne, gry planszowe oraz kostki Rubika. Jedną z atrakcji tego dna było to, że kto chciał mógł spróbować ułożyć kostkę Rubika na czas. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.Wiedzą jak zdrowo jeść

Uczniowie klasy 3a mieli kolejne spotkanie z dietetykiem. W czasie zajęć dowiedzieli się, co powinno znależć się na talerzu dziesięciolatka oraz dlaczego nie należy spożywać "energetyków". Była to bardzo pouczająca lekcja.

 

Obrazy: zo.jpg


Oferty dla ósmoklasistów

Szkolni doradcy zawodowi przygotowali padlet z informacjami o drzwiach otwartych w bydgoskich szkołach ponadpodstawowych. 

Wiadomości będą aktualizowane, dlatego zachęcamy do śledzenia strony. 


Świętowanie sukcesów

Uczniowie klas 1-3 cieszyli się swoimi sukcesami. Wszystkim najmłodszym uczniom naszej szkoły gratulujemy zaangażowania i wyników w nauce!

 

Obrazy: rl1.jpg

Obrazy: rl2.jpg

Obrazy: rl3.jpg


Pasowanie na czytelnika

Obrazy: nb.png

Biblioteka powitała w swoich progach uczniów klas pierwszych. Dzieci zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi oraz zasadami obowiązującymi wszystkich czytelników. Z zaciekawieniem obejrzały przygotowane dla nich książki. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania było wypożyczenie pierwszych książeczek. Każde dziecko wyszło z biblioteki uśmiechnięte, trzymając wybraną przez siebie książkę. To było bardzo miłe spotkanie! Pierwszaczkom życzymy ciekawej lektury i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki.

 

Obrazy: bna.jpg

Obrazy: bna1.jpg


Konferencja podróżnicza - świat to globalna wioska
27 lutego przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w konferencji zorganizowanej w ramach działań Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej. Zaproszeni  eksperci - podróżnicy: Joanna Kotwicka, Dariusz Metel, Lech Zagłoba-Zygler i Jan Kwiatoń opowiadali jak zmienił się świat i ludzie w ciągu ostatnich czterech lat, jak wyglądają współczesne podróże oraz jak na tle innych krajów w kontekście tolerancji wypada Polska. 
Uczniowie obecni na spotkaniu wypełnili ankietę, dotyczącą zmian i tolerancji. Wyniki były omówione przez podróżników, niektóre odpowiedzi  zaskoczyły.
Warto zapoznać się z wnioskami z konferencji:
  • Świat bardzo się zmienił przez ostatnie 4 lata, ale stosunek Polaków do otwartości i różnorodności nie.
  • Przed nami wciąż wiele pracy w kwestii nauki tolerancji i otwartego podejścia do drugiego człowieka.
  • Podróże kształtują otwarty umysł; zwłaszcza podróże nie nastawione na komercję.
  • Warto słuchać i szanować swoich nauczycieli.

 

 

Obrazy: akp.png


Nietypowa lekcja historii

Uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Oświaty. Mogli cofnąć się w czasie o 100 lat. Poznali historię, akcesoria i wyposażenie szkolne w dawnych czasach. Najwięcej emocji dostarczyło klęczenie na grochu i pisanie piórem z użyciem kałamarza.

 

Obrazy: mo1.jpg

Obrazy: mo2.jpg


Kleksografia i przędzenie liter w klasie 4b

Uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak w akademii Pana Kleksa. Na języku polskim powstały niezwykłe kleksy, które nazywaliśmy i układaliśmy do nich historyjki. Można było także ze sznurków i wełny wyczarować swoje imię. To była niezwykła lekcja niczym z lektury autorstwa Jana Brzechwy.

 

Obrazy: a4k.png

Obrazy: a4k1.png


Aktywnie i kreatywnie na języku polskim

Klasa 6a na zakończenie omawiania lektury "W pustyni i w puszczy" H.Sienkiewicza stworzyła makiety i gry pokazujące świat z książki. Uczniowie wykorzystali różne materiały i techniki, aby ich prace były bardzo ciekawe.

Obrazy: ak1.png

Obrazy: ak2.png


Kolorowy zawrót głowy

Zielony, czerwony, żółty, pomarańczowy, niebieski i biały - to kolory, które były inspiracją do tegorocznego Tygodnia Kolorów. 

Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem przy wykonywaniu wszystkich zadań. 

Wszyscy bawiliśmy się świetnie!


Sukces w konkursie

Oliwia Bartecka z klasy 2a zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym: "Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż". Wielu uczniów z klas 1-3 otrzymało również wyróżnienia za udział w konkursie. 

Gratulujemy!

 

Obrazy: pdv.jpg