Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
Kyokushin Karate
Sukces zespołu wokalnego

24 listopada grupa dziewcząt z zespołu wokalnego z kl. 2a wzięła udział w XXVI Festiwalu Piosenki i Tańca „Muzyczna Jesień” w MDK nr 1. Oprócz zespołu z naszej szkoły występowały również dzieci z innych szkół i przedszkoli. Dziewczęta z kl. 2a zostały zaproszone na finał Festiwalu i zaśpiewały jeszcze raz konkursową piosenkę "Co to jest niepodległość?”, za której interpretację i śpiew w kategorii zespołu wokalnego otrzymały pierwsze miejsce. Dzieci otrzymały również statuetkę, dyplom i słodycze.

Gratulujemy!

 

Obrazy: se.png

Obrazy: wk.png


Z górki na pazurki!

Korzystając z pierwszych mroźnych dni oraz śniegu, który pojawił się na górce przy szkole, klasa 4a odkurzyła sanki i świetnie się bawiła podczas zajęć wychowania fizycznego. 

 

Obrazy: ps.png


Nowy numer konta - Rada Rodziców

 

Informujemy, że zmienił się numer konta Rady Rodziców. 

Santander Bank Polska S.A.

89-1090-1072-0000-0001-5612-8360

 

Prosimy o dokonywanie wpłat na nowy numer konta. 


Klasa listy pisze...

Klasa 5A, w ramach zajęć z języka angielskiego, uczestniczy w programie wymiany listów – Penpalling Programme przy współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli i IELTA Poland. To już czwarta wymiana listów z rówieśnikami z Tajwanu. Poznajemy swoje ulubione potrawy oraz ulubione miejsca w swoich krajach. Znamy już też ich zainteresowania i ulubione przedmioty szkolne.

Czas na kolejne wysyłane listy oraz czekanie na odpowiedź.

 

Obrazy: jp.jpg


Szkolimy się!

Grupa nauczycieli zakończyła szkolenie pt. "Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wykazującymi zachowania problemowe z wykorzystaniem Dialogu Motywacyjnego". Nauczyciele pogłębili swoją wiedzę, by jeszcze skuteczniej pracować z uczniami. 

Szkolenia odbywały się w ramach projektu "Zadanie Planowanie", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Obrazy: dm.jpg

Obrazy: dm1.jpg


Witajcie w Naszej bajce...

23 listopada odbyła się I edycja szkolnych spotkań z bajką. Wszystko z okazji światowego dnia życzliwości i pozdrowień. 

Klasy spisały się na medal i wprowadziły Nas w wiele różnych bajkowych światów. Nie zabrakło humoru, tańca ora śpiewu. Wszyscy przygotowali piękne rekwizyty oraz scenografię.

Gratulujemy!Uczymy pomagać

W tym roku włączyliśmy się do zbiórki charytatywnej dla dzieci z placówek hospicyjnych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. 

Szczególne podziękowania dla klas i wychowawców: 1a, 2a, 2b, 3b, 4a oraz 5c. Za wsparcie dziękujemy też Paniom z kuchni oraz Pani intendentce. 

 

Obrazy: hp.jpg


Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole zostały przeprowadzone, przez Komisje Egzaminacyjne, egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z quzami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. 

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

 

Obrazy: m5.png

Obrazy: m6.png


Sukces uczennicy

Marysia Pikosz z klasy 7a wzięła udział w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych. Uczennica stworzyła grafikę promującą zdrowy styl życia i zajęła drugie miejsce.

Gratulujemy!

 

Obrazy: sk.jpg


Otwarci i tolerancyjni

„Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” to program skierowany do dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół. Służy uwrażliwieniu młodych ludzi na zagadnienie różnorodności, akceptacji i wielokulturowości. Wspomaga również rozwój empatii u młodzieży i kształtowanie postawy opartej na szacunku dla innej osoby. Działalność opiera się na filarach tzw. Tarczy (ang. SHIELD – Samoświadomość, Humanizm, Intelekt, Empatia, Ludzkość, Demokracja). 
VII sezon programu „Szkoła otwarta i tolerancyjna” nosi tytuł „Druga strona lustra”. Młodzież biorąc udział w tegorocznej edycji programu, podejmie próbę zrozumienia tego, co czują ludzie inni od nas, znajdujący się po symbolicznej, drugiej stornie lustra.

Podczas konferencji inauguracyjnej Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Lazge z 8a, Stanisław Kuczyniecki z 6b oraz Hanna Kozłowska i Maja Krelska z 5c . 

 

Obrazy: st.jpg


Klasy 5 na Olimpie

Klasy piąte przeniosły się w czasy starożytne. Na lekcjach historii zorganizowały prawdziwą grecką ucztę!

 

Obrazy: ol1.png