Miłośnicy czterech łap - klasa 4b z wychowawcą Julitą Witt

Czas podsumowań współpracy z seterem irlandzkim Jessy (klasa 4b z wychowawcą Julitą Witt) , która jest motywatorem wielu naszych  działań. Szkolimy metodami pozytywnymi naszego czworonożnego pupila, poznajemy zasady opieki i bezpiecznego zachowania w kontaktach z psem, poruszamy problem bezdomności, porzucania zwierząt oraz sposoby pomagania im. W trakcie zajęć doskonalimy naszą sprawność ruchową, stymulujemy zmysły i uwalniamy pozytywne emocje, co można dostrzec w naszej galerii.

Zostań Świętym Mikołajem
Chwalimy się - SP 46 sportem stoi :)

Uczniowie naszej szkoły zostali vicemistrzami Bydgoszczy w Igrzyskach Młodzieży szkolnej w szachach. Drużyna wystąpiła w składzie: Dominik Bagniewski, Kacper Grzechowiak oraz Szymon Hołyński. Chłopcy jednocześnie awansowali do następnego szczebla rozgrywek sportowych (wojewódzkich).

Obrazy newsów: szachy2019.jpg

GRATULACJE

Detektywi na tropie historii

Klasa 3b wzięła udział w "Grze detektywistycznej" na Wyspie Młyńskiej. Wykonując różne zadania dzieci zwiedzały zabytkowe budynki na wyspie. Poznały ich historię i obecne wykorzystanie na muzea. Głównym zadaniem dzieci było znalezienie skarbu bydgoskiego ukrytego w jednym z budynków. Oczywiście udało się. Skarb okazał się imponującym zbiorem złotych monet, biżuterii, guzików i wielu innych przedmiotów. Na zakończenie wycieczki dzieci samodzielnie wybijały sobie pamiątkowe monety.

Próbne egzaminy
Sukcesy literackie

Uczennice klasy 8a wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Los naszych braci mniejszych jest w moich rękach- list do...", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 63 w Bydgoszczy.

Dziewczyny napisały listy o swoich pupilach oraz o tym jak pomagają zwierzętom. Uczennice wzięły też udział w warsztatach fotograficzno-plastycznych,które  zostały przygotowane przez SP nr 63.
Michalina Rasmus zajęła I miejsce, Aleksandra Pasgreta i Adrianna Kufel  otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!!

Obrazy: 1a.jpg

Spotkania ze zwierzakami

29.11.2019 w ramach projektu "Mój pupil" do 1A zawitały chomiki - Mela i Ela. Ich właścicielki Małgosia Barańska i Łaura Kasprowicz ugruntowały naszą wiedzę o tych małych i miłych zawierzątkach.

Obrazy: ch.jpg

Z wizytą w bibliotece

28.11.2019 uczniowie klasy 1A byli w Miejskiej Bibliotece im W. Bełzy na spotkaniu z autorką Renatą Piątkowską. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zarówno opowieści autorki o bohaterach jej książek, jak i lektorki, która w atrakcyjny sposób czytała wybrane fragmenty.

Polecamy m.in. "Gang słodziaków", "Mruk", "Szczęście śpi na lewym boku" i wiele innych. Dzieci otrzymały autografy, mogły też zakupić wybrane książeczki.

Obrazy: a1.jpg

Wygraliśmy!
Z myślą o karierze

Uczniowie klas 8 razem ze szkolnym doradcą zawodowym wzięli udział w "Dniach Kariery" organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1.

Mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać o wielu szkołach ponadpodstawowych w naszym mieście a także porozmawiać z ich uczniami.

Uczestniczyliśmy też w turnieju zawodoznawczym. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce na dwanaście startujących szkół. Gratulujemy!

Obrazy: a.jpg

Wieczór z grami

W środę 27 listopada, uczniowie naszej szkoły brali udział w "Wieczorze gier planszowych". Dzieci świetnie się bawiły grając w gry zręcznościowe, strategiczne, edukacyjne, a przede wszystkim spędzając razem czas. Towarzyszyły im p. M. Abramowska i p. M.Sułacz.

Obrazy: g1.jpg