Linia Dzieciom
Szkolny bookcrossing
Jedz na zdrowie
Bydgoszcz informuje
LA dla każdego
Kyokushin Karate
Mistrzowie matematyki

Czworo uczniów z klasy 3a zostało finalistami Miejskiej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich. Są to: Janek Lubiszewski, Maja Różek, Dominika Salomońska i Maksymilian Sergot. 20 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Serdecznie gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów. 

Obrazy: ml.jpg

Obrazy: ml1.jpg


Poezja budzi się wiosną

We wtorek, 18.04, w klasie 1a odbył się konkurs recytatorski. Brało w nim udział 12 uczniów. Zwycięzcy konkursu: Zuzia Karczewska, Kinga Kuś i Zosia Mac będą reprezentować szkołę w IX Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim „Poezja budzi się wiosną”, który odbędzie się 25.04 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy. Mocno trzymamy za Was kciuki.

Obrazy: kr1.jpg


Forum CV

Klasy 8 wzięły udział w Bydgoskim Forum CV. Podczas targów uczniowie mogli zapoznać się z ofertą bydgoskich szkół ponapodstawowych. Wśród wystawców znalazły się licea, technika i szkoły branżowe z Bydgoszczy. 

O szkołach opowiadali uczniowie oraz nauczyciele. Mamy nadzieję, że dzięki temu Nasi uczniowie klas 8 wiedzą już jaką szkołę wybrać. 

 

Obrazy: cf.jpg


Karta rowerowa

Karta rowerowa - KARTA ROWEROWA | Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza  Słowackiego w Stargardzie

Od 17 do 21.04.2023 r. odbywać się będą  zapisy uczniów z klas 4-8 - chętnych do przystąpienia do egzaminów na kartę rowerową.
Zapisać można się u p.J.Jelonek, p. P.Cukrasa i u p.J.Witt.
Terminy egzaminów zostaną podane w późniejszym terminie.


Bierzemy udział! Jesteśmy aktywni!
Obrazy: pkl.png
Już 17 kwietnia rozpocznie się w naszej szkole Tydzień Sportu.
Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Trzymam formę - Ruszam się bo lubię".
Tydzień od 17 do 21 kwietnia będzie obfitował w wiele wydarzeń, wśród nich znajdą się:
  • Dzień tańca z Dance Crew;
  • Klasowe sparingi (koszykówka, piłka nożna, dwa ognie);
  • Mistrzostwa klas 8 w piłce nożnej;
  • Sportowe przerwy, a na nich:
    konkurs kręcenia hula-hop, plank, bijemy rekord w kręconce oraz w pajacykach;
  • przygotowanie plakatu "Trzymam formę - RUSZAM SIĘ BO LUBIĘ".

Obrazy: pac.png


Matematycy w finale

Uczniowie klas 8: Mikołaj Holka z 8b, Jakub Langowski z 8c i Nikodem Kawczyński z 8d, zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka na 6”. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Obrazy: m6.png


Matematyka w plastyce

Uczniowie klas 4 wzięli udział w konkursie plastycznym "Zima w świecie trójkątów", którego organizatorem był Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Na konkurs wpłynęło 111 prac. Komisja Konkursowa przyznała 11 nagród, w tym 5 wyróżnień. Z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła uczennicy kl. 4c Kaja Michalska. Gratulacje!

Obrazy: mm.jpg


Tydzień Matematyków

W marcu obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Matematyki. 16 marca o godzinie 9.00 odbył się konkurs „Kangur Matematyczny”. Z zadaniami przez 75 minut zmagali się uczniowie w różnych kategoriach wiekowych. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Na lekcjach i na przerwach odbywały się turnieje gier planszowych. Uczniowie klas 4 – 5 i klas 6 uczestniczyli w matematycznych konkursach szkolnych. Oto wyniki:

Klasy 4-5 „Z Matematyką za Pan Brat”

I miejsce: Natalia Popielarz kl. 5a i Liwia Żywica kl. 5a

II miejsce: Zuzanna Mańkowska kl. 5c

Klasy 6 „Mistrz Zagadek Logicznych”

I miejsce: Julian Bartosiewicz kl. 6a

II miejsce: Aniela Kalinowska kl. 6c

III miejsce: Amelia Wróblewska kl. 6a

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

 

Obrazy: tm1.jpg

Obrazy: tm2.jpg


Lekcja recyklingu

Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach zrealizowanych w ramach projektu - Kampania edukacyjna "Mobilny system edukacyjny - szkoła recyklingu", prowadzonej przez firmę Abrys Sp. z o.o..

https://www.facebook.com/Abrysdlasrodowiska/ 

 

Obrazy: ww.png

Obrazy: ww1.pngEuroweek

Klasa 6a i 7a spędziły kilka dni na warsztatach językowych w ramach programu Euroweek. Zajęcia trwały od 19 do 23 marca w Długopolu Zdrój. 

Uczniowie mieli okazję przećwiczyć umiejętności językowe, przełamywać bariery i tworzyć wiele ciekawych projektów. Wolontariusze m.in. z Turcji, Meksyku czy Afryki byli niezwykle otwarci i świetnie współpracowali. Pomagamy!

W dniach 17-18 marca uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności - Tak pomagam. Akcja odbyła się w sklepie Biedronka przy ul Kąkolowej. Zebrano 198 kg żywności.

Składamy podziękowania dla wszystkich wolontariuszy oraz darczyńców. 

Obrazy: wl1.png

Obrazy: wl2.png